ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Kalendář akcí

View All Events

Přihlášení

IMG 4059 KoprovatV pátek třináctého ve 3 hodiny (se nestalo nic hrozného jak by to odpovídalo tomuto datu), ale vypuklo a to „doslova a do písmene“, dýňobraní ve školní družině.
Účast rodičů a dětí nás velmi mile překvapila, svou hojností. Děti si mohly vydlabat dýni společně s rodiči a dle své fantasie vyzdobit. Byla připravená také tvořivá dílnička, zdobení malých okrasných dýní a obarvování sádrového zápichu s podzimním motivem.
Již tradičně se Natálka Velíšková starala o soutěž házení míčků do dýně a odměňování dětí balónky.

 

A co se dá s dýně všechno uvařit a upéct?
Halušky, tatarák, bramborák, pikantní pomazánka s chilli, zapečené brambory, marmeláda, dort, koláč slaný i sladký, džus, muffiny, polévka, bábovka a spousty dalších dobrot, které mohli všichni zúčastnění ochutnat.
Chci poděkovat Všem.
Vám rodičům, že jste si udělali čas, upekli, přinesli, přišli pobýt a vytvořili tak hezky strávené odpoledne. Paním kuchařkám z jídelny za uvaření čaje, Věrce a Aničce za vydatnou pomoc, paní Stehlíkové za smažení bramboráků, paní fotografce za hezké momentky a paním vychovatelkám za přípravu jídel a celé akce.
Těším se na Vás při dalších akcích ve ŠD. Vedoucí ŠD  Katka

Pro inspiraci:
Marmeláda z dýně hokaido
•    2 kg dýně hokaido
•    2 pomeranče
•    2 citrony
•    1 kg želírovacího cukru
•    2 lžičky zázvoru
•    1 l vody
Marmeláda z dýně hokaido - recept
Dýni hokaido, pomeranče a citróny omyjeme, očistíme, zbavíme semínek a nakrájíme na menší kusy. Nastrouháme zázvor a spolu s dýní, citrony a pomeranči dáme vařit do vody na 45 minut. Poté vše rozmixujeme, přidáme želírovací cukr a společně vaříme ještě dalších 15 minut. Následně směsí naplníme čisté sklenice, dobře uzavřeme a dnem vzhůru necháme stát do druhého dne (nebo alespoň 5 hodin).

NÁŠ TÝM

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | (ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |