ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Chyba
  • Error the gallery with an id of: 345 is not published

slunceVe čtvrtek 21.2.jsme si v celé škole užili „sluneční“ aktivity, které učitelé celé školy připravili v rámci celoročního projektu a tématu s názvem „Rozsviťme si školu!“
 

Na prvním stupni si děti připravily v každé třídě pásmo písniček, vystoupení, divadélek a dalších aktivit a na druhém stupni pro změnu zavládla festivalová atmosféra. V každé třídě bylo vytvořeno jedno stanoviště s jednou literárně-sluneční aktivitou a děti ze všech ročníků 2.stupně (rozdělené do menších skupinek) měly za úkol postupně daná stanoviště obejít a vyzkoušet si nové aktivity, zapojit hlavu, ruce, kreativitu a dobrou náladu. Na stanovištích pomáhali s organizací aktivit vybraní žáci a žákyně z každého ročníku a vše plynulo v příjemné atmosféře „literárního sedmiboje“. Děti si mohly vyzkoušet například tvoření dadaistické básně, vytváření vizuální „black-out-poetry“, mohly skládat a hledat citáty slavných osobností, psát příběh se zadáním vylosovaných slov, vyslechnout si autorské čtení žáků, kteří sepsali zajímavé příběhy na téma s/Slunce a nebo najít co nejvíce rýmů na zadaná slova a složit jednoduchou básničku, to vše samozřejmě vždy v duchu tématu akce, tedy pod taktovkou s/Slunce! Na chodbě 2.stupně pak každá třída navíc ještě mohla napsat jeden společný příběh na velikou čtvrtku, příběh měl vždy rozepsaný a předem daný začátek, který určil žánr textu (detektivka, pohádka, sci-fi, romantický příběh, fantasy atd.) a také samozřejmě naznačený děj a postavy a úkol jednotlivých žáků a skupinek byl doplnit věty a pokračovat v příběhu, každý žák měl napsat alespoň jednu větu a navázat na již vytvořený příběh….některé textíky se opravdu výjimečně vydařily a jejich znění vám přineseme v dalších příspěvcích, stejně jako i výstupy z dalších stanovišť, které jsme během akce zaznamenali. Už teď se můžete těšit na pokračování a prezentaci výtvorů našich žáků! Vše bude také k prohlédnutí na chodbě 2. stupně ZŠ Davle. Tešíme se na vás, přijďte se podívat, ideální příležitost bude například na Den otevřených dveří 20. 3. 2019.  
 
 Pavla Charvátová

 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |