ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

aaacteni

A je tady poslední zpráva, tedy vlastně ohlas literárně-tvořivého festivalu. Poslední výstup z posledního stanoviště, který jsme pro vás během akce zaznamenali. Poslední aktivitou, kterou vám přiblížíme bude…. Jak víte, v každé třídě bylo vytvořeno jedno stanoviště s jednou literárně-sluneční aktivitou, a děti ze všech ročníků 2.stupně (rozdělené do menších skupinek) měly za úkol postupně daná stanoviště obejít a vyzkoušet si nové aktivity, zapojit hlavu, ruce, kreativitu a dobrou náladu.

Jedním z velmi obsazených stanovišť byla třída, ve které probíhalo autorské čtení. Během října a listopadu psali žáci 8.ročníků slohové práce na téma „Co je pro nás s/Slunce“ a z těchto prací pak byly vybrány ty nejzdařilejší a jejich autoři si mohli vyzkoušet, jaké to je být „slavným“ spisovatelem a číst na veřejnosti své texty. Příprava probíhala předem, nejen ve škole, ale i doma, žáci a žákyně měli za úkol natrénovat si co nejlepší přednes svého textu a v rámci skutečného a živého autorské čtení se pak před nimi střídaly jednotlivé skupiny žáků, kteří seděli v publiku a snažení našich mladých spisovatelů a řečníků sledovali. Všichni byli překvapení, jak příjemná tahle aktivita může být – nejen publikum, které si vyslechlo zajímavé příběhy Markéty Nechybové, Terezy Kučerové, Natálie Ferencové, Žanety Michalčíkové a Adama Nástrahy – ale také autoři samotní! Prvotní ostych a možná i trošku strach rychle opadly a čtení si obě strany výborně užívaly! Myslíme si, že se tento počin opravdu povedl, děti si literárně-tvořivý sedmiboj užily a kromě toho se také třeba něco nového nebo neobvyklého naučily. Máme z tohoto Dne s/Slunce velkou radost a ještě jednou děkujeme všem učitelům z celé školy, kteří a které celou akci připravili. Můžeme se jen těšit, co dalšího si děti budou moci vyzkoušet v rámci dalších projektů a témat, nejen s názvem „Rozsviťme si školu!“. Prezentace výtvorů našich žáků je stále k prohlédnutí na chodbě 2.stupně ZŠ Davle. Těšíme se na vás, přijďte se podívat, ideální příležitost bude například na Den otevřených dveří 20.3.2019.  

Pavla Charvátová

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |