ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Milí davelští,

nový školní rok jsme letos zahájili netradičně na dvou místech. V davelské škole započala výstavba nového patra a tak výuka našich nejmenších školáků dočasně probíhá v zapůjčených prostorech nad mateřskou školou ve Hvozdnici.

Prvňáčky a druháčky tak letos slavnostně přivítali davelský pan starosta Jiří Prokůpek a paní starostka obce Hvozdnice Helena Kučerová. Prvňáčků letos nastoupilo rovných padesát a ve svůj první školní den je přišli doprovodit i jejich rodiče, prarodiče a sourozenci. Všichni zúčastnění využili možnosti prohlédnout si krásně nazdobené a útulné školní třídy.

Začátek školní výuky je pro čerstvé prvňáčky i jejich rodiče náročným obdobím. Děti procházejí změnou z pohodového období školkového hraní do režimu intenzivní školní práce, domácí přípravy a odpoledních aktivit ve školní družině či zájmových kroužcích. Někomu zpočátku dá zabrat ranní vstávání a včasný příchod do školy, některému školáčkovi chybí hodinka odpoledního spánku. Naše paní učitelky jsou však vlídné, trpělivé a tolerantní a již nyní na počátku měsíce října mohu konstatovat, že náročné adaptační období přináší své ovoce.

Ač jsou školní povinnosti důležité a jejich plnění nezbytné, prosím, nezapomínejte, milí rodiče, na to, že školáci jsou stále a hlavně dětmi a potřebují prostor a čas pro hru, odpočinek, pohyb a sladké nicnedělání. Povídejte si s nimi, zajímejte se, co nového se ve škole dozvěděli, co zajímavého viděli, s kým a na co si odpoledne ve družině hráli. Děti jsou vděčnými vypravěči a vy dospělí si užívejte ta léta, kdy jsou děti ochotné vám povídat a sdílet svoje úžasné postřehy, radosti i starosti.

Přeji Vám všem příjemné dny barevného podzimu.

Jana Hrubá, ředitelka školy

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 470053197 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |