logo miniVe čtvrtek 8. 11. se v rámci třídních schůzek konají volby do školské rady, kdy si zákonní zástupci mohou zvolit své dva zástupce. Do aktuálních voleb se přihlkásili tři kandidáti. Využijte prosím možnosti se s nimi stručně seznámit. Představení kandidátů je uvedeno v abecedním pořadí.

Hlasovací lístky budou připraveny u členů volební komise v prostorách hlavního vstupu do školy (v šatnách).

Mgr. Kateřina Bílá, Petrov u Prahy

Jmenuji se Kateřina Bílá, vystudovala jsem andragogiku – vzdělávání dospělých, dlouhodobě pracuji jako projektový koordinátor v pracovní agentuře. Jsem matkou tří dětí, z nichž jedno ZŠ v Davli navštěvovalo, jedno stále školu navštěvuje a třetí půjde příští rok k zápisu. Není mi lhostejný způsob vzdělávání našich dětí, stejně tak mě zajímají všechny aktivity, které davelská škola organizuje či zajišťuje. O dění ve škole se dlouhodobě zajímám a ráda se budu do budoucna podílet i na jejím rozvoji.

Mgr. Monika Pincová

Jsem na prvním místě maminka. Syn navštěvuje naší davelskou školu, a není mi  lhostejné  prostředí v jakém tráví můj syn velkou část dne, ani lidé, se kterými se potkává. Ráda přispěji svými znalostmi a zkušenostmi, časem a ochotou řešit případné problémy,  i kreativními nápady v rámci činnosti školské rady.  Vystudovala jsem vysokou školu se zaměřením na bezpečnostně právní problematiku, psychologii a management. 22 let jsem se věnovala této problematice ve státní správě. Ve školské radě bych se ráda zaměřila na bezpečnost dětí, a to nejen v okolí naší školy, prevenci šikany nebo například způsoby trávení volného času.

Přeji si, aby škola byla místem, kam budou naše děti rády chodit a v dobrém na ni i po letech vzpomínat.

Ing. Karel Vopička

Kandiduji do Školské rady ZŠ Davle, protože rada má smysl pouze ve chvíli, kdy v ní budou sedět lidé ochotni pracovat a to nejenom lidé ze školy nebo obce, ale právě i zástupci žáků.

Žáci a jejich zákonní zástupci mají touto formou další možnost ovlivňovat dění na škole, měli by být více vtaženi do rozhodování a měli by mít záruku, že jejich hlas bude slyšet. To jim právě školská rada dává.

Nechci, aby že školská rada byla pouze dohližitelem nebo organizátorem plesu. To je málo. Školská rada by se měla víc podílet na tom, co s sebou život školy přináší.

Mít roli supervizora ano, ale také participovat na aktivitách školy i na rozhodnutích, která mají školu dále ve všech směrech rozvíjet.