• required type

Ve čtvrtek 8.12. se celý druhý stupeň vydal na nádraží Dejvice, aby se zde zúčastnil programu primární prevence - Revoluční protidrogový vlak.

Revolution Train je unikátní projekt protidrogové prevence založený na smyslovém prožitku a interaktivitě.

- projekt „Revolution Train“ je unikátním nástrojem, který rozšiřuje dosavadní přístupy a metody primární protidrogové prevence

- Revolution Train je speciálně vybavená multimediální mobilní vlaková souprava, která formou interaktivního a zážitkového vzdělávání přináší zcela  nové pojetí primární prevence pro vybrané cílové skupiny - především děti a mládež ve věku 10 - 17 let

- cílem je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů maximálně zapůsobit na osobnost návštěvníka vlaku a efektivním způsobem tak ovlivnit jeho pohled na legální a nelegální drogy

(zdroj: www.revolutiontrain.cz)

V našich žácích 7. a 9.třídy zanechal hodinový pobyt ve vlaku velký dojem. Příběh, který nás provázel jednotlivými vagony, se zhmotňoval v realitu, na niž jsme si mohli doslova sáhnout. Vyzkoušeli jsme si výslech, být chvíli za mřížemi, projít v těsné blízkosti nabouraného auta, návštěvu lékaře, přesvědčování. Viděli jsme místo, kde žijí narkomani, viděli jsme vzorky drog, které nám můžou změnit život. Stát takto blízko je silným zážitkem.

Když jsme vystoupili z vlaku, ještě jsme diskutovali mezi sebou, kdy a proč se nám život může obrátit vzhůru nohama tak, že budeme mít problém vrátit se zase zpátky.