IMG 3475Je hezkým zvykem, že se závěrem školního roku třídy vypravují se svými vyučujícími na výlety. Ani my jsme si nenechali tuto příležitost ujít – jeden den jsme absolvovali výlet pod Pikovickou jehlu (se zastávkou v pikovické cukrárně ;-) ), druhý den exkurzi do trojské ZOO. Poslední dny červnové školy nám i paralelní třídě navíc zpříjemnil p. Sobotka, vedoucí školního včelařského kroužku, který si pro nás připravil poutavé vyprávění o životě včel a jejich důmyslném sociálním systému. Více o červnových akcích si můžete přečíst dále - v příspěvcích několika žáků.

PŘÍSPĚVKY ZE ŠKOLNÍCH VÝLETŮ:

"V pátek 16. 6. jsme jeli z Davle směr Hradištko, poté jsme šli pěšky do Pikovic. ... Cestou jsme si pohladili koně a stavili se v cukrárně." Simona D.

"V pátek to byla hezky mokrá procházka, super zábava bylo cvakání kolíčků. V ZOO jsme ušli pěkně velký kus cesty, byla to zábava." Jakub H.

"19. 6. jsme jeli do ZOO, kde jsme jako první šli navštívit tučňáky a lachtany. ... Také jsme se zastavili u bazénku, kde jsme narazili na žáky jiné školy, kteří nám vyhlásili vodní bitvu. Pavel, Terka, Naty a Eliška přišli na domluvený sraz celí mokří. Další vtipná situace nastatla, když jsme se občerstvovali u pískoviště. Vojta se totiž rozhodl, že si koupí vodu, když se ale otočil, my už byli u slonů. Díky telefonům jsme se však brzy sešli. ..." Veronika P. a Sophie H.

"V ZOO byli nejhezčí lachtani a tučňáci, ale bylo to moc krátký." Matěj J.

"...Lachtani byli rozkošní!..." anonym

PŘÍSPĚVKY Z PŘEDNÁŠKY P. SOBOTKY

"... Z povídání Vojtova tatínka jsme zjistili, že včely jsou pro nás životně důležité. Bez včel bychom neměli jen med, ale ani ovoce, které díky včelám roste. ... Včely jsou velmi ohleduplné, a proto když se cítí oslabeně, vyletí ven z úlu, aby jejich mrtvé tělo neudělal v úlu nepořádek. ... Na konci přednášky jsme se dozvěděli, že sršeň je velmi užitečný a mírumilovný živočich, a proto bychom ho neměli hned zabíjet." Sophie H. a Veronika P.

"... Dělnice mají několik funkcí - čistička, krmička, stavitelka, strážkyně, létavka..." Eliška P.

"... Když jsou včely plné, "přistávají" shrbeně, když jsou prázdné, nejsou shrbené. ..." Petra B.

"... Bodnutí od včely bolí víc než bodnutí od vosy. ..." Tereza K.

"... Včela "větrák" větrá v úlu, včela "průzkumnice" hledá pole s rostlinami a 8 pohyby ukazuje ostatním včelám vzdálenost a směr potravy. ..." Vojtěch S.

"... Pan Sobotka nám prozradil, že jeho kamarád si na strop zavěsil provázek se sršní a přestaly mu tam létat mouchy. ..." Lucie S.

"... Přednáška se nám moc líbila a doufáme, že se ještě nějaké dočkáme. ..." Zita B.

"... Děkujeme za přednášku!..." Simona D.