ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

IMG 3621Ve středu 18. 10., v den, kdy se vrátilo sychravé počasí do našeho kraje, se na pozvání rodiny Tomáše Studeného vydali žáci 7. B spolu s třídní učitelkou a paní asistentkou Habovou do Čími – na „koňskou“ Ranč v Buši.

Tomáš se svou maminkou nás provedl s odborným výkladem po ranči a ukázal nám cvičení koně. Ačkoli jsme byli velkou skupinou, koně ani hříbátka se nás nebáli, a tak jsme si je mohli i pohladit. Několik příspěvků žáků z výletu si můžete přečíst dále. Ve fotogalerii z akce najdete mj. náčrt ranče vytvořený Jakubem Horáčkem a postavičku u elektrického ohradníku zvěčněnou Matějem Bártou.

Tomášovi a jeho rodině děkujeme za milé zpříjemnění dne!

 

Reflexe žáků 7. B:

„…Tomášova maminka nám říkala zajímavosti o koních. Třeba, že mají 17 párů žeber a 42 zubů…“ Pavel H.

„…Mají to tam hustý, ale já bych nevydržel celej den pracovat…“ Marek R.

„…Dozvěděli jsme se různé věci. Například, že když hříbě jí exkrementy své mamky, tak se tím dopuje vitamínem B…“ Tereza K.

„… Bylo to tam celkem pěkný, ale nechápu, jak to zvládají. Já bych to osobně asi nedal. Ale jestli si chcete udělat pěkný výlet na ranč, tak doporučuju tohle…“ Matěj B.

„…Dozvěděli jsme se, že kůň váží až 500 kg a klisna je březí 333 dní…“ Simona D.

„…Dva koně jsme si mohli pohladit. Jednoho hnědého a druhého černého. Byl to dobrý pocit…“ Markéta N.

„…Nejdříve jsme navštívili ohradu s koňmi. Museli jsme být zticha a to je pro naši třídu nesplnitelným úkolem, ale nakonec jsme to zvládli…“ Veronika P.

„…Skoro všichni koníci měli na hlavě hvězdičku…“ Eliška P.

 „… Dozvěděli jsme se, že je ranč založena do westernového stylu a že se tam nachází sedmnáct koní a z toho dvě hříbátka... Když jsme přecházeli přes výběh, koně kolem nás běhali dokola. Měla jsem sice trochu strach, ale bylo to krásné… “ Sophie H.

„… Měli tam elektrický ohradník a nás nenapadlo nic jiného, než se chytnout za ruce, dotknout se ho a zkusit, jestli nás to probije. A ono probilo. Paní učitelky z nás byly „hodně“ nadšené… Na závěr nám Tomova mamka ukázala, jak cvičí koně. Ukázala nám dokonce i trik, který umí jediný kůň z ranče – že si umí lehnout a válet sudy…“ Natálie V.

„… Také jsem se rozhodla, že chci domů koně…“ anonym 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | (ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |