ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

tucnaciŽáci ze 3.A, 4.A a 5.A se toto úterý vydali do našeho stověžatého hlavního města obdivovat černobílé tučňáky. Pokud si ale myslíte, že zamířili do ZOO nebo je snad naivně vyhlíželi na březích Vltavy, jste rozhodně na omylu! Za tučňáky totiž zamířili rovnou do Rudolfina. A nebyli to ledajací tučňáci – tihle byli ve fraku… a krásně hráli!

 Pořad „Tučňáci v Rudolfinu“, v němž účinkovali hudebníci České studentské filharmonie pod vedením dirigenta Vojtěcha Jouzy, moderoval všem známý herec Pavel Liška… a dělal to přesně tak, jak se to dětem líbilo – vesele. K prasknutí naplněný sál Dvořákovy síně se do průběhu koncertu ochotně zapojoval a nadšeně reagoval na vtipné hlášky a dotazy moderátora. Dětské publikum se mohlo na vlastní uši přesvědčit, jaká může tzv. „vážná hudba“ být, co všechno v ní můžeme slyšet… a při troše soustředění i rozpoznat. Taková hudba může být veselá, uspávací, strašidelná, smutná nebo třeba akční… a dá se na ni dokonce i tancovat, jak si někteří vyzkoušeli! Potom se malí posluchači pokoušeli vysledovat „děj“ hudebního příběhu, ba dokonce i dirigovali! Nesmíme zapomenout ani na to, že se nejen děvčata, ale i někteří chlapci měli příležitost předvést v krásném společenském oblečení.

Přestože jsme se před školou museli tentokrát setkat už v sedm hodin, kdy jsme rozespale mžourali do ranního šera a choulili se v pečlivě zapnutých bundách, shodli jsme se na tom, že se nám časné vstávání vyplatilo. Něco takového, jako koncert v Rudolfinu, přece nenavštěvujeme každý den!

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | (ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |