ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

IMG 0176 2Společná exkurze 6.a 8.třídy, tentokráte do Kulturního centra a knihovny v Jílovém u Prahy. Kulturní centrum mělo zapůjčenou interaktivní výstavu National Geographic Channel - Mozek v akci. A protože chceme, aby děti přemýšlely, rozhodnutí bylo jasné. Vyrazíme na výstavu. A když už výstava, proč ji nespojit s návštěvou knihovny? Jen pár schodů dělí obě akce.

 

To, jak výstava a knihovna zaujaly žáky, se dočtete níže. Šesťáci ve slohu se naučili vytvořit oznámení a zprávu, a také poznat, jaký je mezi nimi rozdíl. Bude se jim to rozhodně hodit do praktického života. Osmáci měli úkol o něco složitější, a to zhodnotit výstavu jako takovou a popřemýšlet o zaměstnání knihovníka.

8.třída

…Šli jsme jako první na „Mozek v akci“. Byly tam různé oční klamy a logické hlavolamy. Celkově zajímavé a zábavné, nutilo mě to přemýšlet, takže název bych neměnila.

…Trochu mi vadilo, že jsem si nestihla projít všechny hry s kartičkami. Bylo to zábavné, ale potřebovali bychom více času. A dobré byly i obrázky s 3D efektem. Já jsem sice nic neviděla, ale když se člověk naučí zaostřit na pozadí, tak to musí být hezké. Druhá část byla více o knihách, zpočátku jsme procházeli regály s knihami, říkali si o nich, docela fajn. Pak už to bylo moc dlouhé, poslouchali jsme o tom, jak se můžeme stát knihovníkem.

….Celá tato akce byla v útulné místnosti nad knihovnou. Informace, které tam byly, obsahovaly jen to nejnutnější, takže mě to nenudilo ani na chvíli. …Dostali jsme do ruky hlavolamy, které byly pro všechny obtížné (i když to někteří nepřiznají) vyřešit. Celá tato akce na mne udělala dojem a všem ji doporučuji…

Objevuje si i trochu zdravé kritiky

…Ano, ten název je přesný. V roce 2017 občas lidem dělá problém zapojit mozek do toho, co právě dělají a tahle výstava byla na zapojení toho, co jedni používají více a jiní méně, ideální… Nakonec jsme měli přednášku a odpočinek v knihovně. Tuto akci doporučuji. A prosím, zapojte do života kromě radosti i trochu té inteligence.

6.třída

Oznámení

V pondělí 30.10. pojedeme se třídou do jílovské knihovny a na exkurzi Mozek v akci. Pojedeme autobusem v 7.41 a sraz máme v Davli u mostu v 7.35. V knihovně nás čeká povídání o knihách a povolání knihovnice a na exkurzi budeme hrát hry a luštit hlavolamy.

Zpráva

V pondělí 30.10. se konala exkurze do knihovny v Jílovém u Prahy a navštívili jsme výstavu „Mozek v akci“. Program byl následující:

-        Prohlídka knihovny

-        Prezentace o povolání knihovníka

-        Prohlídka výstavy Mozek v akci

-        Luštění hlavolamů

Všem dětem se exkurze moc líbila.

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | (ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |