ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

owl on tree branch clip art thumbPodzim s sebou nepřináší jen ohnivě zbarvené listí a pestrobarevné chryzantémy či astry na upravených zahrádkách, ale i prodlužující se večerní stíny a holé větve rozeklaných stromů, které už vystrašily nejednoho statečného člověka. Není jistě náhoda, že právě v tuto dobu vzpomínali již naši předkové na své mrtvé, jejichž duše se snažili před nadcházejícím obdobím kruté zimy usmířit. Avšak ani pošmourné podzimní počasí spojené s blátivými loužemi, bičováním studeného deště a skučením větru, nedokázalo děti ze 3.A a 5.A polekat.

Abychom dokázali, že nás hned tak něco nevyděsí, uspořádali jsme v našich třídách 2. listopadu podzimní rej strašidel. Tento den jsme rozhodně nezvolili náhodou. Připomněli jsme si, co znamenají slova „Památka zesnulých“, která u něj můžeme číst v kalendáři. Navíc jsme zmínili i anglosaský Halloween a další – veskrze strašidelné verze tohoto svátku na přelomu října a listopadu.

Karnevalové veselí bylo proloženo výrobou papírových škrabošek či hrozivých gumových pavouků… a navíc jsme si při halloweenských písničkách krásně procvičili angličtinu!

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | (ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |