ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

IMAG4464V dějepise se  od září seznamujeme s nejdelším obdobím našich dějin - pravěkem a nyní se zabýváme tím, jak a kdo žil v této době u nás.  A protože jedno z našich nejznámnějších keltských oppid se nachází kousek od Davle, na Závisti u Zbraslavi, nezaváhali jsme a vydali se na exkurzi nejen tam, ale i do Regionálního informačníhho centra Dolní Břežany na program Keltové.

 

"U školy jsme nastoupili do autobusu, ktrý nás odvezl k muzeu zaměřenému na Kelty a na keltské oppidum na Závisti. V muzeu nám paní vykládala informace o Keltech, jak bydleli, jak vyráběli různé výrobky, jak pohřbívali, jak bojovali, atd. Pak nám pustili 3D film o Keltech. Potom jsme šli ven a zkoušeli střílet lukem do terče a házet oštěp na kance. Nakonec jsme zkoušeli vyrazit minci a odemknout keltské dveře.

Po prohlídce nás autobus odvezl na Závist, kde jsme od paní učitelky dostali list, který jsme měli vypracovat s pomocí informačních tabulí. Skoro žádné pozůstatky tam nebyly. Ale díky informačním tabulím jsme si mohli představit, co zrovna v těch místech stálo. Pak nás autobus zase odvezl zpět ke škole."              V.S.

" ...U vchodu do muzea byly dýně s kouzelně vyřezanými obličeji, ale to není podstatné. Zpět k návštěvě muzea. Kluci a já jsme šli na 3D film, a potom jsme si šli vyzkoušet, jaké to měli muži, kteří lovili. Stříleli jsme z luku a házeli oštěpem (ani jednou jsem netrefil). Po lovu jsme si šli vyrazit keltské duhovky z hliníku. Také jsme si vyzkoušeli otevřít keltský zámek a koupili si nějaké suvenýry.....Exkurze se mi libila."

"...Když jsme vyšli na kopec, tak jsme tam nic neviděli, protože archeologové vykopávky zakryli hlínou, aby je nepoškodili turisti..."      F.V.

 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | (ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |