ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

IMG 4482 7267 1024 768 100 c rd 255 255 255V pondělí 13. listopadu se 26 zájemců 4. až 9. tříd zúčastnilo celodenního výletu do Vodňan – tradičního rybářského a rybníkářského města. Na programu byla návštěva tří míst – Střední rybářské školy Vodňany, environmentálního pracoviště MEVPIS a Genetického rybářského centra Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity

 

Střední školou naši skupinu provázel pan ředitel Dubský a dva tamní studenti. Část prohlídky jsme věnovali obdivování života v teplovodních a studenovodních akváriích, o které pečují i studenti školy. Následně jsme se přemístili do Rybářského muzea, kde jsme viděli nejen úžasně zpracované vodní ekosystémy, ale také archaická a moderní rybářská vybavení. Závěr prohlídky školy byl věnován krátkému kvízu.      

Po rychlém občerstvení jsme poklidným městem doputovali do útulné budovy MEVPISu, kde pro nás Ing. Plachtová připravila poutavý interaktivní program zaměřený na seznámení se s vodními živočichy a jejich ekologií. Děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací několika aktivizačními metodami, mohly si vyzkoušet roli zemědělce nebo chemika, pohladit si živého raka nebo se jím nechat štípnout.       

S postupujícím odpolednem jsme se přemístili do Genetického rybářského centra, které se specializuje na chov několika druhů jeseterů. Prvním bodem exkurze byla přednáška na téma biologie ryb, druhým prohlídka akvárií s aktivním zapojením zvídavých dětí. 

 

Výlet to byl moc pěkný a nabitý mnoha nevšedními zážitky. Konkrétní postřehy několika dětí si můžete přečíst dále. Bohatou obrazovou dokumentaci dne si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

 

Děkujeme rodičům, že svým dětem umožnili zúčastnit se výletu!

 

J. Hladká, S. Chrastilová

 

Reflexe účastníků:

"V pondělí 13. 11. 2017 jsme jeli se zájemci na střední školu rybářskou kde jsme si prohlídly akvaria školy + jejich osobní muzeum rybářské techniky a různých vycpaných zvířat. Mohli jsme se podívat i do jedné z tříd praktické části výuky. Další na programu byla prohlídka envinmentálního pracoviště, které bylo rozlišeno na 2 části. 1. část byla spíše taková hrací a poznávácí. Děti poznávaly různé ryby a dozvídaly se o nich různé věci. V 2. části byla prohlídka laboratoře, která se zabývala výtěrem kaprů. Byli jsme seznámeni o tom, jak takovýto proces probíhá a dozvěděli jsme se pár věcí o jeseterovitých rybách. Byl to pěkný zážitek a krásně nám přálo počasí..." Petr Č., 8. tř.

"... V pondělí jsme jeli do Vodňan podívat se do Rybářské střední školy. Tam se mi nejvíc líbila akvária s rybami. Poté jsme šli za paní učitelkou vysoké rybářské školy, která nám vyprávěla, jak to ve vodě funguje, a ukázala nám tři raky. Nakonec jsme šli do vědeckého centra, kde jsme zkoumali, jak žijí jeseteři." Adam N., 7. A

"... Dva žáci - Tomáš a Lukáš - nás provázeli jejich akvaristikou, kde měli např. trnuchy, sumce, hadohlavce..." Franta Č., 7. A

"... Viděli jsme trnuchy, exotické ryby, koi kapry..." Tomáš K., 6. B

"... V akváriích byly cizí ryby, ale taky české..." Dominik Z., 6. B

 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | (ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |