ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

keramikavan1Dárky pod stromeček nosí samozřejmě Ježíšek, ale my školáci už tak nějak tušíme, že s tím občas potřebuje pomoct. A protože chce každý z nás udělat svým blízkým na Vánoce opravdovou radost, je vlastně docela prima, když může vybrat dárek, nad kterým se jejich oči dozajista rozzáří! Vánoční burza hraček a drobných věciček, které mohli žáci přímo ve škole prodat i nakoupit, dala tuto možnost celé řadě dětí – někdo získal finanční prostředky, někdo přímo to, co sháněl… a za rozumnou cenu!

Děti nadšeně nabízely své zboží a po vzoru dospělých zasvěceně komentovaly obložené stoly spolužáků. Zvažovaly výhodnost nabídek, přepočítávaly své pečlivě střežené úspory či právě utržené korunky, ale hlavně přemýšlely, jestli se jim na Štědrý večer podaří vykouzlit na tvářích obdarovaných ten nejširší úsměv. Některé třídy myslely nejen na své potřeby, ale i na zvířátka v útulku, kterým přispěly na nějakou tu pochoutku ke zpestření svátečního jídelníčku.

Mnozí žáci zavítali ve středu do školní budovy i odpoledne, ačkoliv je k tomu nenutily žádné vzdělávací povinnosti. Od 15. hodiny totiž vypukla v malé tělocvičně pravá předvánoční nákupní horečka! Tentokrát se prodejní akce účastnili i rodiče a další dospěláci, kteří – většinou se svými potomky – nabízeli ty nejkrásnější adventní věnce, dekorace, svíčky, šperky, pečivo a další a další výrobky, které si rozhodně nezadaly s profesionálním zbožím, prodávaným v obchodech. Z utržených peněz pak většina zúčastněných přispěla do Podpůrného fondu školy, aby tím pomohla dětem ze sociálně slabších rodin.

Vánoční burza a trhy, které jsou jejím odpoledním pokračováním, pomáhají nejen splnit dětem jejich vánoční sny a přání, ale slouží i k rozvoji výtvarných dovedností a estetického cítění při výrobě prodávaných dekorací, k upevnění matematických schopností a v neposlední řadě k  prohlubování tolik potřebné finanční gramotnosti malých prodavačů i zákazníků.

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | (ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |