ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

paliVe čtvrtek se starší žáci prvního i druhého stupně zúčastní preventivní interaktivní přednášky "Pálí to!", která má za úkol seznámit děti s prevencí popáleninových úrazů.

Ročně utrpí v Česku popáleniny, které vyžadují zásah lékaře, přes sto tisíc lidí. Až 40% popálenin připadá na dětské pacienty, pro něž je toto poranění mnohem závažnější než pro dospělé. Jejich život ohrožuje již popálenina na 5% těla, přičemž 1% představuje dlaň včetně prstů. Léčení popálenin je dlouhodobé a velice bolestivé, úraz zanechává často trvalé následky.

Na konci kalendářního roku vyvstává jako každoročně velké nebezpečí právě takovýchto úrazů. Snad každé dítě chce začátek nového roku přivítat ohňostrojem, který však může mít fatální následky. Doufáme tedy, že čtvrteční interaktivní přednáška ukáže našim žákům, jak nebezpečná může hra s ohněm být a poučí je o bezpečném chování při těchto aktivitách.

Přednáška má děti nejen varovat před tímto možným nebezpečím, ale má i pomáhat, což je v adventním čase nanejvýš aktuální. Vstupné, které naši žáci zaplatí (30 Kč), bude věnováno občanskému sdružení Avalone, poskytujícímu pomoc dětem, které takovéto úrazy prodělaly.

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | (ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |