ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Žáci 6. B navštívili katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku a další objekty Hradu Vstup do nejvýzamnější české památky od Starých zámeckých schochů skrze bezpečnostní prohlídku a rám byl dobrodružným zážitkem téměř pro všechny děti. Po chvilce napětí a také čekání jsme se ocitli v majestátných prostorách Hradu. Zpočátku jsme byli mile překvapeni klidem způsobeným časnou hodinou, ale když jsme došli před katedrálu, slyšeli jsme kolem sebe jen angličtinu.

Vánoční atmosféru sice pokazil silný déšť, ale dětem to na dobré náladě rozhodně neubralo. Ujal se nás příjemný pan průvodce, který výklad trefně přizpůsobil věku a zájmu žáků. Myslím, že je zaujal svými otázkami a zajímavými poznámkami. Ve Starém kralovském paláci, v Ludvíkově křídle zaujal dětskou bujnou fantazii výklad o zahájení Českého stavovského povstání v roce 1618, když byli z okna do hradního příkopu vyhození dva místodržící s písařem. A jako zlatý hřeb děti označili roztomilou Zlatou uličku s jejími uzkými vstupy, chodbami, schodišti, půdou i sklepením, zbraněmi a mučicími nástroji v Daliborce.

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | (ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |