ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

                                                                           

Davelskou školu dnes navštívil odborník na terorismus, bezpečnostní agent a projektant krizového managementu v zemích třetího světa -  pan Mgr. David Rožek. Devadesátiminutová přednáška tématicky obohatila výuku zeměpisu v deváté třídě a cílem bylo z praktického i teoretického hlediska ukázat žákům několik pohledů na soudobou problematiku. Pan Rožek již mnoho let pracovně  cestuje po zemích, které nejsou ekonomicky ani politicky stabilní a snaží se přímo v terénu rozpoznávat a analyzovat problémy, jejichž řešení je v určitých oblastech světa velmi komplikované.

Společné povídání se skládalo také z autentických osobních fotografií přednášejícího, který navštívil např. uprchlické tábory v Maroku, provizorní školy v africké Guiney, válečné syrské a irácké oblasti a mnoho dalších míst, ve kterých je nutné vytvářet bezpečnostní projekty a odhalovat tak další potenciální hrozby. Žáci tak měli možnost skrze rozsáhlé a autentické výpovědi nahlédnout do všech možných situací, která mnohokrát v médiích nejsou zmiňována a jsou mnohdy podávána jednostranně. 

 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | (ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |