ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

IMG 20180215 082519Ve čtvrtek 15. 2. přijal pozvání do hodiny zeměpisu v 7.A pan José Luis Lara García, tatínek naší spolužačky Emmy. Uvítání ve španělštině, hbitě přeložené právě Emmou do češtiny, bylo skvělým úvodem od poutavého povídání.

V precizně připravené prezentaci nás pan Lara seznámil s Ekvádorem, jeho přírodními i ekonomickými podmínkami. Viděli jsme jeho rodné město Esmeraldas a vyslechli jsme příběh o tom, jak se dostal z jižní Ameriky do malé země ve středu Evropy, kterou teď považuje za svůj "druhý domov". Představil nám tradiční ekvádorské svátky, život původních obyvatel, jídlo, sporty i hudební nástroj marimbu, kterou si někteří z nás také vyzkoušeli. Následovala zajímavá diskuze.

Moc děkuji panu Larovi, že si udělal čas a přišel nám povídat o Ekvádoru. Velmi si toho všichni vážíme. Svatava Chrastilová

Pár postřehů žáků 7.A přikládám:

Vůbec jsem neměla ponětí, že je tam tolik svátků. Nejvíc se mi líbila "Mama negra" a festival ovoce a květů. Bylo to naučné. (A. Juřenčáková)

Já osobně Luise moc obdivuju, že si udělal čas a měl odvahu jít povídat o jeho rodné zemi před 20 puberťáků. Velmi se mi líbilo, když nám vyprávěl, jak tam slaví různé svátky, co jedí a taky ty všechny fotky. Myslím, že mi to pomohlo si uvědomit ten kontrast mezi Evropu a jižní Amerikou. (M. Emlerová)

Líbilo se mi to a bylo to docela zajímavé. Třeba jak mluvil o tom, jak tam žil, kam chodil s kamarády apod... (Ž. Michalčíková)

Bylo to úžasný. Nejvíc se mi líbily pláže a taky mě zaujalo ekvádorské jídlo. (J. Vávra)

Emmy táta byl velmi sympatický, líbilo se mi, jak přednášku propojil i se svým životem. (R. Ctibor)

Prezentace se mi moc líbila, třeba to, jak nám pouštěl ukázku, jak se na tom nástroji dá zahrát i píseň Despacito. (J. Hrabě)

 

 

 

 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 470053197 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |