ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

hrad zpisRok se zas s rokem sešel a do davelské školy vtrhli jako svěží vítr noví předškoláci, aby si poprvé vyzkoušeli, jak se jim od září bude sedět ve školních lavicích. Letošní zápis do prvních tříd byl ve znamení klasické české pohádky o krásné princezně Zlatovlásce. Budoucí prvňáčci se jako pohádkoví mravenečci rozběhli po škole sesbírat šňůru perel, aby tak pomohli statečnému Jiříkovi získat princeznu.

Ale nebylo to jen tak! Děti musely každou perlu vybojovat splněním náročné zkoušky, která měla prověřit jejich schopnosti. Zdolávaly jeden úkol za druhým a perlu po perle postupovaly vstříc svému cíli – dokázat, že už po prázdninách mohou začít chodit do té velké „ opravdové“ školy, kam už se všichni tolik těší. Každý si ze své první dobrodružné výpravy za poznáním odnesl nejen zkušenosti a vzpomínky na příjemně prožité odpoledne, ale i milé – vpravdě pohádkové – dárečky a sladkosti, které pro ně připravila školní družina a jídelna. Pamětní fotografie se tentokrát díky technické závadě pozdržely, ale tato drobná nepříjemnost snad nikomu náladu nepokazila. Většina dětí plnila zadané úkoly na jednotlivých stanovištích s vervou a skutečným nadšením… a nám nezbývá, než si přát, aby jim ten elán do školní práce vydržel až do devítky.

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 470053197 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |