ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Hrtky s etinouJiž od zápisu do prvních tříd jsou téměř všichni předškoláci natěšení na školní práci, a proto většina z nich s nadšením přivítala možnost vyzkoušet si tuto činnost nanečisto. Na první hodinu předškolní přípravky se dostavilo třicet dva dětí, které s chutí a plny elánu usedly do školních lavic.

Hodina, která byla tentokrát věnovaná pronikání do tajů českého jazyka, proběhla v družném a veselém tónu. Budoucí žáčci si na vlastní kůži vyzkoušeli, co je za necelé čtyři měsíce ve škole čeká, a dozvěděli se, jak se na tento velký životní krok co nejlépe připravit. Družstva Koček a Koníků se vrhla s vervou na připravené úkoly, se kterými se všichni do jednoho vypořádali na výbornou!

Za pouhých šedesát minut stihly děti vypracovat několik pracovních listů, naučily se vytleskávat slabiky a poznávat počáteční hlásky slov. Seznámily se s uvolňovacími cviky, jejichž procvičování jim jistě pomůže s prvními krůčky v oblasti písemného projevu. Rozmáchlými pohyby si malí studentíčci rozhýbali ruce při vykroužení šnečí ulity namočenými houbičkami na školní tabuli a nově nabyté zkušenosti pak zúročili při tvorbě velkého pestrobarevného hlemýždě. Nejvíce však děti zaujala práce s interaktivní tabulí, kde dostaly možnost osahat si její nejrůznější funkce. Jejím prostřednictvím pomohly skřítkovi natrhat kouzelné písmenkové ovoce, na obrázcích si procvičily začáteční písmena slov a prošly písmenkovým bludištěm, které je symbolicky dovedlo od mateřské školky do počátků školní činnosti. V příštích dvou týdnech budou mít ještě příležitost nakouknout pootevřenými dvířky do kouzelného světa matematiky a prvouky, jejichž výuka na ně od září rovněž čeká.

Všichni předškoláci pracovali tentokrát na jedničku… a byla to zároveň první jednička, kterou si ze školy odnesli. A nám nezbývá, než jim přát, aby i jejich další školní snažení mělo stejný úspěch!

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 470053197 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |