ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

missing piecesKvětnové počasí nenechává nikoho na pochybách, že léto už klepe na dveře, a spolu s ním se k nám nadzvukovou rychlostí blíží i toužebně očekávané prázdniny! Žáci 4.A, 5.A a 6.B se už nemohli dočkat, a proto plni očekávání vyrazili už nyní do německého Legolandu.

A že jsme si ho pořádně užili! K bráně postavené z legových kostek jsme dorazili s předstihem ještě v rozplývající se ranní mlze, takže jsme se do bran parku vřítili mezi prvními návštěvníky. V příjemném prostředí Legolandu jsme strávili celou jeho otvírací dobu a rozhodně jsme se ani chvíli nenudili. V poledne jsme ve stylové restauraci přímo v areálu parku usedli k výbornému obědu, a pak zase hurá do víru lego-hrátek!

Kromě zábavy jsme se však i hodně naučili! Měli jsme příležitost setkat se s obyvateli jiných států a seznámit se s některými jejich zvyklostmi. Mnozí z nás se dokonce pokoušeli dohovořit jejich jazykem, ale my ostatní jsme si raději procvičovali základy angličtiny, které tu také všichni rozuměli. Každý, komu v peněžence cinkala aspoň nějaká eura, si v praxi vyzkoušel svou finanční gramotnost… a samozřejmě promrskal i násobilku díky neustálému přepočítávání eur na koruny. V neposlední řadě se na tomto výletu upevnily mnohé kamarádské vztahy ve třídách, ale i napříč ročníky.

A počasí? Zatímco doma se mračilo a občas i sprchlo, v Německu nám svítilo přívětivé sluníčko. Je tedy možno říct, že se tento netradiční výlet vydařil a všichni jeho účastníci se domů vraceli plni dojmů i poznatků a hlavně v dobré náladě.

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 470053197 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |