ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

kompostrna"Poslední středu ve školním roce jsme se na pozvání pana Ing. Tomáše Rosenberga, Ph.D. vydali na netradiční exkurzi do nedaleké kompostárny v Libři. Tato terénní akce nám obsahově hezky navázala na přednášku o odpadech z minulého školního roku, kterou si pro nás připravil rovněž p. Rosenberg, tatínek jednoho z žáků.

 

Postřehy několika žaček si můžete přečíst dále a pár fotek z výletu si prohlédnout ve fotogalerii.

Děkujeme panu Rosenbergovi za provedení zařízením, energii a čas, který nám věnoval.

„… Na začátku nás uvítal pan Rosenberg a pověděl nám něco o tom, co všechno se v kompostárně dělá – např. že se z bioodpadu vytváří hlína. Následně nás provedl celým cyklem. Nejprve přivezou bioodpad, který musí přetřídit, potom ho dají do válce (drtičky) a drtička to rozemele na menší kusy. Následně se to nechá být a během jednoho roku se z toho stane normální hlína. Pověděl nám i o tom, jak se vyrábí želatina. Konkrétně gumoví medvídci. Viděli jsme, jak auto vykládá bioodpad na hromadu. Celý výlet se nám líbil (až na ten smrad) a líbilo se mi, jak p. Rosenberg všechno vysvětluje – tak, abychom pochopili, jak to probíhá.“ Natálie V.

„… Vystoupili jsme z autobusu a zápach sílil. Šli jsme po jeho stopách a pár metrů dál byly stroje a velké hroudy různého bioodpadu, které se dováží z obchodu a ze zahrady nebo i z farmy. Když se tento odpad doveze, tak se nechá rozležet anebo se hodí do drtičky, která by mohla rozdrtit prý i krávu. Vše se pak rozkládá a vzniká z toho hlína, musí se však o to dobře starat. …“ Markéta N.

„… Panu Rosenbergovi bych chtěla vzkázat, že přednáška se nám líbila a děkujeme za ni.“ Simona D."

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 470053197 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |