ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

720x400

Ve středu 5. září navštívili žáci 7. až 9. tříd spolu se svými vyučujícími „Festival vědy“ – venkovní vědecko-technickou laboratoř (www.festival-vedy.cz). Akce, konaná již šestým rokem v pražských Dejvicích, je společným projektem vysokých škol, akademických a volnočasových institucí. Letošní ročník festivalu byl věnován technologiím, které hýbou světem.

 

 

Žákům i široké veřejnosti bylo po celý den představováno několik desítek přírodovědných a vědeckých oborů rozmanitou formou – realizací poutavých pokusů, neobvyklými ukázkami, kvízy různé obtížnosti nebo hrami s odměnou. Zajímavostí bylo k vyzkoušení a vidění nespočet – namátkou fotografický ateliér, obrazové zpracování dat nebo pěstování biomasy.

 Zážitky několika osmáků:

„…Bylo tam spousta suprových experimentů i pokusů… Nejvíce mě zaujal experiment s tekutým dusíkem a horkou vodou. Vznikl z toho ohromný studený kouř, kde jsem si sotva viděl na ruce. Také se mi líbili vycvičení policejní psi…“ Antonín H. z 8. A

„…S kamarády nás zaujal stánek s laserem. Překvapilo mě, že laser dokáže přeříznout malé dřívko. Laser prý nedokáže projít sklem. Tento laser je poměrně bezpečný. Pán ve stánku ale popisoval zážitek s výkonnějším laserem, který ho spálil na ruce…“ Jakub H. z 8. B

„…Nejvíc nás bavil stánek s pokusy, kde nám potřeli ruce desinfekcí, namočili nůž do nějaké látky, sjeli nám nožem po ruce a vypadalo to, jako když nám teče krev…“ Natálie M. z 8. A

„… Vyzkoušeli jsme poznávání tropických rostlin, fotostánek na placky nebo první pomoc…“ Veronika P. z 8. B

„…Vyrobila jsem si sádrového trilobita…“ Viktorie H. z 8. A

  „… Festival se mi líbil, i přes velké množství návštěvníků a teplé počasí…“ Jakub T. z 8. B

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |