ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

jidelna

Slunečné prázdniny nám utekly jako voda a děti už zase chodí do naší školní kuchyně. My jsme ale o prázdninách nezahálely. Dělaly jsme v kuchyni úpravy pro instalaci nových kuchyňských technologií. Kuchyň musela být v září připravená pro další strávníky, kteří přijdou do 1. tříd a my se na ně těšily.

 

Dovolte mi, abych vám představila NÁŠ nový konvektomat Retigo Blue a varný kotel RM Lotus. Nový konvektomat, který je naším největším pomocníkem, umí např. smažit bez použití velkého množství tuku, za pomoci olejové pistole (např. 60ks řízků za 6 min), dále vaří hovězí maso na noční program, maso se vaří při nízké teplotě a ráno je šťavnaté, měkké a s malými ztrátami, zapékání -  ryba není vysušená díky páře a spoustu dalších programů. V novém kotli vaříme hnědé polévky ( vývary, které jsou chutnější, silnější ), tak i bílé polévky, které jsme do nedávna vařily v nerezových hrncích. Polévky jsou rychleji a kvalitněji uvařené a proto neztrácejí pro tělo důležité minerály, vitamíny, bílkoviny a vlákninu.  Věřím, že díky těmto pomocníkům se budeme moci trochu přiblížit novým trendům ve školním stravování.

Ráda bych proto poděkovala zřizovateli Městysu Davle panu Jiřímu Prokůpkovi, za investici do školní kuchyně, protože pro nás jsou tyto technologie nezbytně nutné. Dále bych chtěla poděkovat obchodnímu partnerovi Gastro potraviny Louny panu Kratochvílovi za zprostředkování sponzorství  gastro nádob a dalšího kuchyňského vybavení a firmě Amerex, která instalaci zajišťovala.

Jana Potužníková

vedoucí školní jídelny

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 470053197 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |