logobarrandov

Ve druhé polovině listopadu vyrazily třídy 8.A a 8.B na plánovanou exkurzi do Prahy, na Barrandov, do míst proslavených a po celém světě známých filmových ateliérů. Během zhruba dvouhodinové prohlídky měly děti možnost a příležitost zjistit spousty zajímavých informací a na vlastní oči vidět množství unikátních prvků.

Například se dostaly do jednoho z hangárů, tedy ateliérů, kde právě jedna zahraniční filmová produkce stavěla přesnou repliku Oválné pracovny amerického prezidenta, tedy jednu ze skutečných místností v Bílém domě. Děti si mohly vyzkoušet, jak „těžké“ jsou obří kameny a balvany – tedy rekvizity, které vypadají jako skutečné, ale jsou vyrobeny z nakašírovaných odlehčených materiálů, mohly na vlastní oči přihlížet stavbě a práci pánů rekvizitářů a stavbařů scény, mohly se potkat s těmi, kdo kašírují a patinují například papírové stěny tak, že jsou k nerozeznání od skutečných cihlových, kamenných nebo omítnutých zdí a v neposlední řadě si pak také mohly na výstavě filmových kostýmů některé z nich i vyzkoušet. Zajímavá a ojedinělá možnost, jak se seznámit se světem filmu, zanechala (alespoň v některých žácích) příjemné dojmy….tady jsou některé jejich postřehy:

„Při příchodu k hlavní budově se nás hned ujal pan průvodce. Byl milý a provedl nás celým zázemím Barrandovských ateliérů…“ (Jan Sumarta, 8.A); „…když vstupujete do ateliérů, začíná být zajímavá atmosféra…o bezpečnost se nemusíte bát, provede vás zkušený průvodce…“ (Tereza Kučerová 8.B); „…navštívili jsme jeden opravdu velký, zrovna když to tam vypadalo jako zámek…“ (Markéta Nechybová, 8.B); “ („…v ateliérech můžete vidět složitou práci s kulisami, kostýmy, které byly využity v různých filmech, dokonce si nějaké můžete vyzkoušet, dále se můžete dozvědět, kolik stojí pronájem některého z ateliérů atd….“ (Tadeáš Šam, 8.A); „…viděli jsem ty slavné haly, ve kterých se všechno točí. Mají tam příjemnou obsluhu, která se nemračí, a ještě příjemnějšího a vstřícnějšího průvodce. Celé je to tam takové živé, pořád se tam něco děje…“ (Jan Hrabě, 8.A); „…chodili jsme také venku, kde bylo krásné prostředí, hned naproti byla i malá kavárna…“ (Markéta Nechybová, 8.B); „…zjistila jsme, že výstavbu ateliérů zahájila rodina Havlova!“ (Veronika Průchová, 8.B);„… byl to velmi zajímavý zážitek, doporučil bych vám tam zajít na exkurzi…, když se budu dobře učit, tak se budu moct živit herectvím…“ (Matyáš Mrázek, 8.A).