bez nzvu

Máme dobrou zprávu pro všechny školáky i dospěláky, kteří rádi čtou a těšili se na spuštění a otevření školní knihovny.

Od pondělí 14. ledna je provoz Malé školní knihovny zahájen!

Přijďte se podívat, jaké knihy jsou pro začátek v nabídce, využít můžete tři dny v týdnu. Vždy v pondělí od 8 do půl třetí a v úterý a v pátek od 8 do dvou hodin vám bude knihovna k dispozici.

Najdete ji ve stejné místnosti, kde sídlí školní psycholožka, a klíč si vypůjčíte v kanceláři školy.

Výpůjční systém je snadný, knihu, která se vám líbí a chtěli byste si ji přečíst, si během chvilky zadáte na počítači ve speciálním knihovním programu pomocí čárového kódu a čtečky a podle návodu, který je umístěn přímo u počítače.

Knih v Malé školní knihovně najdete zatím asi stovku. Postupně budeme nabídku knížek rozšiřovat o další a další tituly, a to nejen naučné, ale hlavně románové. První příležitost pro doplnění dalšího čtiva bude na školním plese. Zakoupením lístku do tomboly přispěje každý právě na nákup nových knih, protože výtěžek tomboly bude celý určen na rozšíření knihovny.

S přípravou knihovny a jejím spuštěním do provozu velkou měrou pomohli také samotní žáci. Rádi bychom touto cestou poděkovali žákyním 8.B, které všechny knížky opatřily ochrannými obaly, a žákyním 9.ročníku, jež je polepily čárovými kódy, zadaly je do knihovnického systému v počítači a krásně uspořádaly a zavedly v knihovně samotné. Děvčata, díky za pomoc!

Vás ostatní zveme, přijďte se podívat a vybrat si nějakou knížku ke čtení!

Pavla Charvátová