ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

dada

Dnes vám představíme další zajímavou aktivitu našeho literárně-tvořivého sedmiboje, který se konal na dni věnovanému „s/Slunci“, které učitelé celé školy připravili v rámci celoročního projektu a tématu s názvem „Rozsviťme si školu!“ Jak už víte, na prvním stupni si děti připravily v každé třídě pásmo písniček, vystoupení, divadélek a dalších aktivit a na druhém stupni pro změnu zavládla festivalová atmosféra.

V každé třídě bylo vytvořeno jedno stanoviště s jednou literárně-sluneční aktivitou a děti ze všech ročníků 2.stupně (rozdělené do menších skupinek) měly za úkol postupně daná stanoviště obejít a vyzkoušet si nové aktivity, zapojit hlavu, ruce, kreativitu a dobrou náladu. Na stanovištích pomáhali s organizací aktivit vybraní žáci a žákyně z každého ročníku a vše plynulo v příjemné atmosféře „literárního sedmiboje“. Děti si mohly vyzkoušet například tvoření dadaistické básně. A jak se taková dadabáseň „vyrábí“? Budete asi překvapení, ale existuje k tomu přesný popis, jak na to. Tento návod sepsal slavný básník Tristan Tzara, jeden ze zakladatelů literárního směru dada a také velký šprýmař a novátor. Pokud byste si to chtěli také zkusit, pak tady je návod: Chcete-li udělat dadaistickou báseň, vezměte noviny. Vezměte nůžky. Vyberte v novinách článek tak dlouhý, jak dlouhou chcete mít svou báseň. Vystřihněte článek. Potom pečlivě vystříhejte slovo za slovem z tohoto článku a naházejte je do pytlíku. Lehce zatřepejte. Vytahujte potom výstřižky jeden za druhým a skládejte je v tom pořadí, jak jste je vytahovali. Pečlivě slova opište. Báseň se vám bude podobat. A najednou jste spisovatel nesmírně originální, okouzlující senzibility, třebaže nechápané nevzdělanci. A přesně tak to probíhalo i na daném stanovišti. Pokud vás tento originální a vtipný způsob tvoření básní zaujal, můžete si ho nejen vyzkoušet, ale také se podívat, jak dopadly výtvory našich dětí v ZŠ Davle. Kromě toho se už teď můžete těšit na pokračování a prezentaci výtvorů našich žáků! Vše je také k prohlédnutí na chodbě 2.stupně ZŠ Davle. Tešíme se na vás, přijďte se podívat, ideální příležitost bude například na Den otevřených dveří 20.3.2019. 

 

 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 470053197 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |