ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

logo

Ve středu 6. března jsme se zúčastnili vzdělávacího programu „Prostor k manipulaci“ v holešovickém Centru současného umění (Galerii DOX). Záměrem akce bylo seznámit se s rozmanitými architektonickými prvky a materiály na vlastní kůži.

V teoretické části programu jsme se dozvěděli, jak mezinárodně uznávaná Galerie vznikla a jaké pocity chtěl v návštěvnících vyvolat její „otec“ – architekt Ivan Kroupa. V praktické části programu jsme si vyzkoušeli pohybovat se v neznámém prostředí poslepu, tzn. byli jsme nuceni zapojit smysly, které používáme v mnohem menší míře než zrak, a zároveň důvěřovat svým spolužákům při navigaci prostorem. Podívali jsme se i do ojedinělé a cenami ověnčené ocelově-dřevěné konstrukce Gulliver připomínající vzducholoď, kde jsme obdivovali zejména dokonalost perspektivy a efekty pronikajícího slunečního světla. V závěru vzdělávací akce pro nás byla připravena práce ve skupinách. Úkolem bylo vžít se do role architektů, navrhnout stavbu budoucnosti na základě zachování jedné stěny bývalé továrny a promyslet funkci takového projektu. Nechyběla prezentace prací a jejich obhajoba vedená zvídavými otázkami paní průvodkyně. 
 
J. Hladká

 

 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |