ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

rosteme

Přesně za týden 15.4. v 10h dopoledne vypukne soutěžení v rámci projektu Rosteme s knihou! Už se těšíme, jak se nám podaří odpovědět na všechny otázky. Soutěž testuje znalosti dětí o přečteném předem vybraném textu. Máme v plánu zabojovat, v horším případě se umístit tak, abychom se za svou práci nemuseli stydět. 

Naším úkolem bylo přečíst v kolektivu 5 různých titulů a v pondělním online testu dokázat zodpovědět 5 otázek ke každému z nich.       

 

 Děti si zapisují poznatky získané čtením do deníku. Je totiž snadné informace o příběhu načerpat, ale už těžší udržet v hlavě, a proto si děti dělají záznamový blok, do kterého si píšou co nejvíce zajímavostí a dat z děje knihy. 

Každý titul čte více než jeden žák, a tyto děti si potom mezi sebou mohou o knížce povídat a klidně si vzájemně klást zkušební otázky. Dokonce se k této části „tréninku“ připojili i žáci 7.ročníků, kteří nám namátkou z knih vytvořili zkušební otázky a my jsme si je v 6.A zkusili co nejlépe odpovědět! A nebylo to snadné. Proto jsme rádi, že jsme si to mohli vyzkoušet předem a teď se lépe dokážeme soustředit na to, co by nás asi tak mohlo čekat v testu. Skupinové čtení a sdílení informací o přečteném je žádoucí aktivita. Jedná se o způsob, jak ukázat dětem, že čtení není pouze intimní a soukromou činností, že knihy jsou námětem k hovoru a sdílení společných zážitků. Soutěž zároveň vyžaduje práci v kolektivu, i proto je důležité trénovat spolupráci. 


Držte nám tedy palce, ať se nám organizátoři trefí do toho, co víme. Už máme i určenou strategii na zapisování odpovědí a zkusíme si také předem, jak nejlépe a nejrychleji dotazník vyplnit. I čas totiž může hrát velkou roli.

Myslete na nás!

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 470053197 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |