rostemeUŽ! Tak už víme, kdo se letos probojoval do finále Souboje čtenářů 2019 a jak jsme se umístili my z Davle. Je to za námi! 15. dubna 2019 proběhlo online kolo soutěže Souboj čtenářů 2019, kterou pořádá Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. Všech 120 soutěžících tříd odeslalo své odpovědi na 25 záludných otázek, které prověřovaly znalost obsahu určených knih a porozumění textu“ ( www.rostemesknihou.cz ). Finalistům gratulujeme a všem našim dětem, které četly, děkujeme za účast, za odvahu, za čas, který projektu věnovaly, za to, že jim není lhostejná prestiž školy!

Od začátku soutěže se šesté ročníky davelské školy zapojují do této soutěže ve čtení. Ani letos jsme nezůstali pozadu a s velkým nadšením jsme se pustili taktéž do boje. Díky zkušenostem našich starších spolužáků jsme pilovali strategii čtení, a také jsme si vyzkoušeli nanečisto několik odpovědí, poctivě jsme pracovali na poznámkových blocích, které se při vlastní soutěži mohly použít.

Cvičné otázky se sice neobjevily v on-line kole, ale i tak nám pomohly lépe se připravit. Při samotné soutěži jsme zúročili práci na poznámkách a hledali ve svých v poznámkách blocích, hodně si toho děti také pamatovaly. Škoda je, že se nám nepodařilo odpovědět na otázky jedné knihy ze soutěže, kterou postupně několik dětí vrátilo, protože pro ně byla příliš složitá na čtení a vůbec je nezaujala. Ale i to patří k životu a my jsme rádi, že jsme se soutěže zúčastnili. I přes výpadek jedné knihy jsme neskončili vůbec špatně. Ze 120 škol/tříd jsme nakonec obsadili 83.místo.

Všechny děti-čtenáři si zaslouží pochvalu a pro příští rok uvidíme, jaké knihy se dostanou do výběru soutěže a jak si s nimi poradí naši budoucí šesťáci. Protože Davle jede dál!

Pavla Charvátová