ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

europe readsJak už víte, i my v Davli jsme se aktivně zapojili do projektu, který podporuje zájem o čtení a aktivně pracuje s dětmi a mladými lidmi, ve kterých se snaží vzbudit zájem o knihy. Tentokrát vám přinášíme stručný záznam toho, jak žáci a žákyně 4B připravili krásné čtení ze svých oblíbených knížek pro malé studentíky ze 2B.

Justine, Eliška, Amélie, Jenda, Adélka, Matěj, Miri a Jirka si vybrali svoje knížky, které chtějí představit menším, nachystali si něco málo o autorovi a pak kousek ukázky z knížky a vydali se společně s paní učitelkou Hankou Procházkovou (třídní 4B) na návštěvu k paní učitelce Ivance Zápotocké do 2B, aby přilákaly menší spolužáky ke čtení. Představili jim postupně namátkou tyto knížky: Pan Smraďoch (David Williams), Osamělý králíček (Jill Hucklesky), Ghúlkámošky navždy (Gitty Daneshvari) nebo Bibi a Bubi (Tina Caspariová), Příšerní nezbedníci (Martina Drijverová) a další, no a chybět samozřejmě nemohl ani hit od J.K. Rowlingové (autorky Harryho Pottera) knížka Fantastická zvířata.

Děti si čtení užívaly, a to na obou stranách, malí se těch větších vyptávali na různé postavy, děje, místa, podrobnosti atd. k jednotlivým knížkám a padaly i dotazy, jak to vlastně dopadne? Ale to je právě to, co bychom rádi, aby si už každé dítě „dočetlo“ a přečetlo samo! Proto čteme nahlas, proto čteme malým i velkým a proto se snažíme vzbudit v dětech zájem o čtení skutečných, papírových a krásně vonících knih! Přidejte se k nám a čtěte dětem doma!

Pokud to nevíte, pak vězte, že podle statistik jeden z pěti patnáctiletých neumí moc dobře číst. V rámci celé Evropy pak postrádá literární dovednosti neuvěřitelných 73 milionů dospělých! To je opravdu alarmující.

Proto jsme se spolu s organizátory projektů Rosteme s Knihou a Evropa čte – čtěte s námi! rozhodli udělat něco pro to, aby se tento nelichotivý výsledek trochu změnil Od 23. dubna do 9. května 2019 jsme se připojili ke DNŮM DĚTSKÉHO ČTENÍ. Proč právě tento termín? 23. duben je Světový den knihy a 9. 5. začíná mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha. Jaký je princip? Děti si přinesou svoji oblíbenou knihu a nebo naopak dostanou do ruky knihu, kterou vůbec neznají, přečtou si z ní kousek a pak předčítají úryvek ostatním spolužákům a povídají si o tom, jestli je kniha, děj a text zaujaly či nikoli…..a my se snažíme, aby je zaujaly! A aby pak měly chuť sáhnout po knížce a přečíst si ji celou. Číst ale nemusejí jen svým spolužákům ve škole, mohou to zkusit i se svými rodiči, sourozenci, prarodiči doma, nebo se svými kamarády v knihovně a pokud mají odvahu, mohou vlastně číst komukoliv a kdekoliv. Každý se může zapojit svou vlastní malou či velkou akcí, a každý si tak může najít takovou cestu ke knihám, která ho bude bavit.

PCH

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |