ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

europe reads

Naši nejstarší žáci šli zavzpomínat k nejmladším dětem ve škole. 1.B  byla skvěle připravená na návštěvu deváťáků. Každý měl svou knihu od pohádek po encyklopedie. Úkolem prvňáčků bylo ukázat deváťákům to, jak se za rok práce ve škole naučili číst. Nevím, kdo se bál více. Deváťáci měli místa v malých lavicích stejně jako před devíti lety. Jenže teď se tam už nevešli. Bylo legrační pozorovat, jak se snaží napasovat na židličky a kolena dát pod lavici. Všem se to ale zadařilo.

Každý prvňáček si našel svého deváťáka, se kterým se usadí do lavice před tabuli a společně přečtou úryvek z knížky. Nejprve čet mladší žáček starší mu v případě nouze pomáhal, a pak ukázal svou dovednost deváťák. Všichni se mohli přesvědčit o tom, že číst nahlas není úplně jednoduché, obzvláště před tak náročným publikem.

Celou hodinu jsme tedy strávili čtením a s uznáním musíme říci, že prvňáčci jsou velmi zdatnými čtenáři. Budeme jim přát, ať u knížek vydrží.

Postřehy deváťáků:

Když jsme šli do první třídy, tak se mi vůbec nechtělo. Ale když začaly ty děti číst, začalo mě to bavit . Pár dětí čte fakt dobře, že jsem tomu ani nevěřila. Eliška

Cítil jsem se stísněně, líbilo se mi, jak četli

Byly tam malé lavice

Měli uklizeno, málo místa, moc barev – jako u nás ve třídě a málo černé barvy

Četli líp než já

Bolely mě nohy z těch židlí a můj pocit? Když jsem měl číst nahlas, tak kdyby mi měřili srdeční tep, tak jsem měl tak 360bouchnutí za minutu. Uf. Viktor

Prvňáci četli své oblíbené knihy. Některým to šlo lépe, jiným hůře. Ale celkově to bylo dobré, mně ani nevadily ty malé lavice. Míša

Byl tam při čtení klid. Děti poslouchaly ostatní a na první třídu četly pěkně.

Celkem mě pobavilo, jak některé děti četly, i někteří z nás se vyznamenali

Vyvolávalo to ve mně pocit nostalgie a čekal jsem, že na tom budou hůř. Kuba

Bylo to u nich fajn, ale vybavuji si, že jsem četl lépe. Vašek

Zvláštní pocit, že jsem na tom byl před devíti lety stejně. Martin

Dopisy

Když jsem tam poprvé přišel, vzpomněl jsem si na sebe. A navíc jakmile to ty děti měly přečíst před námi, tak jsem si říkal v jednu chvíli, že jsou chudáci. Budou kvůli nám ve stresu. Ale nakonec ukázali, že jsou stateční a dokážou před ostatními přečíst.

Vybavil jsem si, jak jsem byl „vynervenej“ při čtení před ostatními a koktal jsem, prostě bych to neustál na rozdíl od nich. Klobouk dolů. A dokonce jsem se divil, že už umí číst. Já jsem s tím míval velké problémy. A matiku? Zvládli s přehledem. Prostě klobouk dolů před všemi. Přeji jim hodně štěstí do budoucna.  Ríša

První třída

Nemohl jsem si ani sednout, protože se mi nohy nevešly pod stůl. Některé děti četly lépe než ostatní, některé hůře. Učitelky si vymyslely, že budem muset číst i my. Tak jsem si dával pozor, abych nepřečetl nic špatně, jinak by z toho měla celá třída zábavu až do konce roku. Honza

Návštěva první třídy byla příjemná.

 Malé lavice a pod nimi sotva zaparkované nohy. Nervozita se rozprostřela po celé třídě, ale i přes ni děti četly, jak nejlépe uměly. Samozřejmě zde byly slabší i silnější čtenáři, žádná katastrofa to nebyla. Když jsme četli my, nervozitu vystřídaly otevřené pusy dokořán a obdiv. V mé hlavě proběhlo pár flashbacků na to, jak jsem i já před pár lety seděla v té malé lavici, ovšem tenkrát jsem sotva dosáhla na zem. Četla jsem po slabikách a po dvou větách celá orosená, jsem si oddychla, že už nemusím číst.  Sára

Návštěva v první třídě

 byla velmi hezká a přívětivá. Líbilo se mi, jak se děti snažily a jak každý čte jinak. Upřímně, nevzpomínám si, jak jsem četla v první třídě , ale jistě to bylo podobné. Některé děti mě opravdu překvapily tím, jak dobře čtou. Po té se dalo porovnat četní prvňáka a deváťáka. Bylo hezké vnímat, jak za 9let jde vše zlepšit.

Návštěva první třídy byla příjemná.

Děti krásně četly, ale bylo vidět, že jsou nervózní. Popravdě se jim ani nedivím, protože když vidí někoho podruhé v životě a mají mu číst, není to moc příjemné. Ale zvládli to krásně a hodina rychle utekla a vůbec by mi nevadilo, kdybychom u nich zůstali déle. Anička

 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |