ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

europe reads

Poslední uskutečněnou akcí v projektu „ Evropa čte“ byla návštěva 7.A v davelské školce. Děti si zvolily návštěvu MŠ ze dvou důvodů. První byl ten, že většina z nich do téhle školky chodila, a druhý? Čtení určitě má smysl a dětem ve školce udělá radost.

Paní ředitelka školky je velice přívětivá a našemu úmyslu byla nakloněna. Můžeme přijít ráno, nebo na polední čtení.

Čtvrtek 2.5. vypadal jako ideální den a my se po pečlivé přípravě vypravili do školky. Ještě cestou někteří listovali v knize, aby se ujistili, že vše půjde hladce. Totiž, chlapci měli plán. Nejít k dětem, ale do kuchyně k paní kuchařkám - tedy jestli je tam pustí. Vzali s sebou pořádnou kuchařskou knihu a měli promyšlené recepty, které by pak kuchařky mohly uvařit.  Kluci se toho prostě nebáli a dobře udělali. Paní kuchařky se usmívaly, vyžádaly si další recepty a nejspíš měly i radost.

Ostatní se vypravili do jednotlivých tříd. Děti právě dosvačily. A jak to u nich dále probíhalo? Najdete ve fotogalerii ve zprávách sedmáků. Každopádně se většině nechtělo do školy. Zůstali by na zahradě s dětmi.

Děti už tedy plánují, jak by mohly hrát divadlo, připravit soutěže nebo zase číst, aby se mohly znovu podívat do školky.

RL

Přidejte se k nám a čtěte dětem doma!

Pokud to nevíte, pak vězte, že podle statistik jeden z pěti patnáctiletých neumí moc dobře číst. V rámci celé Evropy pak postrádá literární dovednosti neuvěřitelných 73 milionů dospělých! To je opravdu alarmující.

Proto jsme se spolu s organizátory projektů Rosteme s Knihou a Evropa čte – čtěte s námi! rozhodli udělat něco pro to, aby se tento nelichotivý výsledek trochu změnil Od 23. dubna do 9. května 2019 jsme se připojili ke DNŮM DĚTSKÉHO ČTENÍ. Proč právě tento termín? 23. duben je Světový den knihy a 9. 5. začíná mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha. Jaký je princip? Děti si přinesou svoji oblíbenou knihu a nebo naopak dostanou do ruky knihu, kterou vůbec neznají, přečtou si z ní kousek a pak předčítají úryvek ostatním spolužákům a povídají si o tom, jestli je kniha, děj a text zaujaly či nikoli…..a my se snažíme, aby je zaujaly! A aby pak měly chuť sáhnout po knížce a přečíst si ji celou. Číst ale nemusejí jen svým spolužákům ve škole, mohou to zkusit i se svými rodiči, sourozenci, prarodiči doma, nebo se svými kamarády v knihovně a pokud mají odvahu, mohou vlastně číst komukoliv a kdekoliv. Každý se může zapojit svou vlastní malou či velkou akcí, a každý si tak může najít takovou cestu ke knihám, která ho bude bavit.

PCH

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |