cepiceMinistr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga na tiskové konferenci zveřejnil informaci, ve kterých termínech se letos uskuteční jednotná přijímací zkouška na střední školy.

Co se týče jednotných přijímacích zkoušek, ty v tomto školním roce (2019/2020) proběhnou následovně:

Řádný termín:

Čtyřleté obory     – 8. června

Víceletá gymnázia – 9. června

Náhradní termín (pokud jste nemocní a z řádného termínu jste se omluvili nejpozději do 3 dnů řediteli školy)

Čtyřleté obory     – 23. června

Víceletá gymnázia – 23. června

Někteří uchazeči ještě budou vykonávat Školní přijímací zkoušku (Aj, OSP, jiné testy) – přijde vám poštou pozvánka s termínem, na který se dostavíte k vykonání této zkoušky.

Termíny školních přijímacích zkoušek pro čtyřleté obory i víceletá gymnázia:

První řádný termín školní přijímací zkoušky: 3. 6., 4. 6.

Druhý řádný termín školní přijímací zkoušky: 5. 6., 6. 6.

(škola může ovšem zkoušku posunout i na termín 25. 5. -26. 5.)

Náhradní termíny této školní přijímací zkoušky proběhnou v rozmezí 19. - 22. 6.

(škola může ovšem zkoušku posunout i na termín 15. 6. -18. 6.)

Výsledky přijímacího řízení

1. Hodnocení testů jednotné zkoušky zajišťuje CERMAT, do 7 kalendářních dnů po řádném termínu je předá oběma středním školám, které jste uvedli na přihlášce.
  2. Ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů do 8 kalendářních dnů od jednotné zkoušky. - čtyřleté obory 16. 6., víceletá gymnázia 17. 6.
  3. Výsledky o přijetí budou na webových stránkách školy.
  4. Výsledky o nepřijetí – budou zaslány poštou.
  5. Není možné psát odvolání – proti rozhodnutí ředitele se nelze odvolat – z důvodu urychlení procesu přijímání – to znamená, že na uvolněná místa se budou automaticky posouvat uchazeči pod čarou.
  6. Vyzvednutí zápisového lístku v ZŠ Davle – lze již nyní a kdykoli do doby konání přijímacích zkoušek
  7. Odevzdání zápisového lístku na střední školu – do 5 dní od zveřejnění výsledků na středních školách. Tímto lístek vyjadřujete úmysl vzdělávat se na této škole – a zároveň uvolňujete místo na druhé škole pro uchazeče pod čarou.

Zdroj:

www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/ministr-skolstvi-zverejnil-terminy-maturit-zaverecnych-a

znění zákona