V pátek 6.9. jsme pro žáky 2.stupně připravili tak trochu netradiční pásmo poezie…zní to možná suchopárně a nezajímavě, ale věřte že připravený program básníka Jiřího Tepera ašansoniérky Marty Balejové ukázal, že trocha poezie jednak nikoho nezabije J, ale hlavně, že i poezie umí zaujmout dnešní teenagery. V podání melodického a hlasu recitátora Jiřího Tepera a podmanivé hudby s tóny zpívanými profesionální šansoniérkou Martou Balejovou se básničky slavných českých velikánů poslouchají samy! Šrámek, Nezval, Bezruč, Seifert, Skácel, Hrabě nebo Holan – to vše jsou věhlasná jména českých básníků napříč několika stoletími.

Video ukázka

A i dnes nám pořád dokážou něco sdělit a vyvolat v nás nějaký pocit…a protože letos uplyne 100 let od vzniku a uvedení české hymny, byla řeč samozřejmě i o ní. A nejen řeč! Žáci šestých, sedmých, osmého a devátých ročníků si ji dokonce zazpívali tak, jak možná zazněla na své premiéře. Názorně a prakticky jsme tak dětem mohli ukázat, že poezie může být zábavná, srozumitelná, zajímavá a lze ji podat i netradičním a hravým způsobem. A co víc, naprosto nenásilnou a příjemnou formou jsme tak procvičili, upevnili, zopakovali znalosti učiva literatury od šesté do deváté třídy. Na konkrétních ukázkách básní a písní jsme pak žákům zprostředkovali přímý kontakt s díly českých klasických autorů a ukázali si také, jak se vyvíjí náš rodný český jazyk v průběhu let a století.