ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení


V pátek 6.9. jsme pro žáky 2.stupně připravili tak trochu netradiční pásmo poezie…zní to možná suchopárně a nezajímavě, ale věřte že připravený program básníka Jiřího Tepera ašansoniérky Marty Balejové ukázal, že trocha poezie jednak nikoho nezabije J, ale hlavně, že i poezie umí zaujmout dnešní teenagery. V podání melodického a hlasu recitátora Jiřího Tepera a podmanivé hudby s tóny zpívanými profesionální šansoniérkou Martou Balejovou se básničky slavných českých velikánů poslouchají samy! Šrámek, Nezval, Bezruč, Seifert, Skácel, Hrabě nebo Holan – to vše jsou věhlasná jména českých básníků napříč několika stoletími.

Video ukázka

A i dnes nám pořád dokážou něco sdělit a vyvolat v nás nějaký pocit…a protože letos uplyne 100 let od vzniku a uvedení české hymny, byla řeč samozřejmě i o ní. A nejen řeč! Žáci šestých, sedmých, osmého a devátých ročníků si ji dokonce zazpívali tak, jak možná zazněla na své premiéře. Názorně a prakticky jsme tak dětem mohli ukázat, že poezie může být zábavná, srozumitelná, zajímavá a lze ji podat i netradičním a hravým způsobem. A co víc, naprosto nenásilnou a příjemnou formou jsme tak procvičili, upevnili, zopakovali znalosti učiva literatury od šesté do deváté třídy. Na konkrétních ukázkách básní a písní jsme pak žákům zprostředkovali přímý kontakt s díly českých klasických autorů a ukázali si také, jak se vyvíjí náš rodný český jazyk v průběhu let a století.

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |