V rámci přípravy na budoucí povolání se obě deváté třídy měly možnost zúčastnit výletu a exkurze do uzenářské dílny na Střední průmyslové škole potravinářských technologií spojené ještě se Střední odbornou školou přírodovědnou a veterinární.

Žáci byli zasvěceni do tajů výroby salámů a také výrobků z mletého masa, například sekané nebo karbanátků. Sami si mohli vyzkoušet jejich přípravu, a to od samotného začátku až po výsledný výrobek, který na místě rovnou mohli ochutnat a případně celý zkonzumovat nebo si odnést domů jako ukázku své vlastní potravinářské zručnosti.

Jaké byly jejich zážitky a postřehy se můžete dočíst v níže uvedených zápiscích. Reflexi této akce jsme pojali také výukově, děti měly za úkol sepsat nejprve pozvánku na danou akci, poté oznámení o konání akce a na závěr hodnotící zprávu. Zde jsou jejich výstupy.

Pavla Charvátová

(vytvořil žák 9.B)

Srdečně Vás zveme na exkurzi do uzenářské dílny

Kdy: 18. 11. 2019
Kde: ulice Podskalská, hned vedle veteriny
Začátek: 9.00
Konec: cca 12.00

Přijďte a podívejte se na výrobu karbanátků ve velkém.
Vstup je zdarma.

Budeme se těšit!
ZŠ Davle

(vytvořil žák 9.B)

Oznamujeme, že dnes 18. 11. 2019 se na naší škole SPŠ potravinářských technologií v ulici Podskalská koná Den otevřených dveří spojený s exkurzí. Můžete si zde zdarma vyzkoušet udělat sekanou. A můžete si ho rovnou i sníst.
Ve škole se proto dnes neučí!

Přijďte, vstup zdarma!

Zpráva
(vytvořili žáci 9.B)

V pondělí 18. listopadu 2019 se konala exkurze pro deváté třídy na Střední školu Podskalskou, kde jsme se zúčastnili přípravy masa a poté i vaření. (žák 9.B) Naším průvodcem byl vojenský kuchař pan Hřídel. (žák 9.B) Uvítal nás tam, pak jsme si vzali pláště a začali loupat vajíčko, zpracovávat maso a z toho dělat tzv. `karbošky`. Než se karbanátky udělaly, došli jsme si pro pečivo. Pak jsme si karbanátky s chutí snědli a vyrazili zpět do školy. (žákyně 9.B) Já osobně maso moc nejím, ale bylo to zajímavé. (žákyně 9.B) Výrobky jsme si mohli vzít i domů. (žákyně 9.B)