ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

 

thumbnail IMG 0007

V osmém ročníku si děti měly možnost zažít a na vlastní kůži vyzkoušet, jak obtížné a fyzicky náročné bylo umění malířů, kteří zdobili svými nádhernými malbami kupole slavných chrámů, dómů a paláců. Nejprve jsme si teoreticky připomněli, jaké známé architektonické slohy historie přinesla, od románského až k tomu poslednímu ucelenému, a tím byla secese.

Pak jsme si ukázali konkrétní příklady budov, a hlavně interiérových výmaleb některých pražských secesních domů a paláců a zakončili vše pohledem na překrásný strop Rudolfina. Na vzorech typických pro secesi jsme pak trénovali jemné ladné a oblé motivy a pokusili se vytvořit základ pro výmalbu rámečku ve stropu. A nakonec přišlo to pravé dobrodružství, a to když si děti nalepily své napůl rozpracované výkresy na spodní plochu lavice a museli zbytek dotvořit tak, jako kdysi malíři pod kupolemi chrámů a stropů – v leže nebo polosedě, s rukou nad hlavou, hlavou zakloněnou, v nepohodlí a přitom s pevnou rukou.

Byla to výzva, kterou si děti opravdu užily, nevzdaly se a svou práci dokončily! A vůbec se nedivím, že na konci této výtvarné výchovy zhodnotili zažitý způsob obživy umělců slovy: „Tak malíř teda nikdy fakt nebudu, to je dřina jako blázen!“

PCH

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |