ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Na naší škole proběhl v pátek 2.12.2022 49.ročník školního kola Olympiády v českém jazyce.

6 žáků z 9.tříd a 16 z osmých tříd se zúčastnili každoročně vyhlašované vědomostní soutěže z českého jazyka. Olympiáda je členěna na 2 části. V mluvnické části se soutěžící potýkali se záludnostmi zvukové stránky jazyka, skladby i tvarosloví a praktickým využitím v komunikaci. Druhá část spočívá ve vypracování nápadité slohové práce na zadané téma.

 Nejúspěšnější řešitelé školního kola jsou:

  1. místo      Karel Matěj                 (9. ročník)
  2. místo      Pšeničková Anežka    (9. ročník)
  3. místo       Limprecht Oskar            (8. ročník)
  4. místo       Půlpán František            (9. ročník)
  5. místo       Vopičková Amélie           (8. ročník)
  6. – 7. místo Vinecká Johana              (9. ročník)                                                                                                                                         Hinsinger Justine           (8. ročník)
  1. místo        Hrubý David                 (8. ročník)
  2. místo Weydová Anna                    (8. ročník)
  3. místo Dickmann Alena                (8. ročník)

Začátkem dubna (v rozmezí 3. – 5. 4. 2023) budou tedy naši školu reprezentovat Matěj Karel, Anežka Pšeničková a jako náhradníci budou připraveni Oskar Limprecht a František Půlpán, neboť do okresního kola postupují z každé kategorie 2 žáci s nejvyšším počtem bodů. Výsledky jsou řazeny podle počtu získaných bodů a při rovnosti bodů je zohledněn výkon ve slohu. Ovšem okresní komise může zvážit počet postupujících a dostanou se na řadu i náhradníci.

Našim žákům děkujeme za přípravu, držíme palce a budeme se těšit na jejich výsledky v okresním kole a možná i dál! Účast na Olympiádě z českého jazyka je pro každého z nich novou a přínosnou zkušeností.

Olympiáda v českém jazyce (OČJ) je předmětová soutěž z českého jazyka pro žáky základních a středních škol, jejímž cílem je umožnit talentovaným žákům porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními a získat tím motivaci k dalšímu odbornému růstu. Účast v soutěži je dobrovolná. Zadané úkoly řeší soutěžící samostatně pod dohledem pedagoga v časovém rozpětí - gramatika do 60 minut, sloh do 60 minut. Na odborném zajištění OČJ se podílí Ústav pro jazyk český Akademie věd ČR. OČJ je jednotná pro celé území České republiky a pořádá se každoročně. Ve školním roce 2022/2023 probíhá 49. ročník.

Děkujeme všem účastníkům letošní olympiády.

Tým Čj

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |