ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Vyjmenovaná slova hravě?
Ale ano, jde to! Děti ze 3.B měly za úkol napsat příběhy, pohádky, vyprávění postupně na všechna vyjmenovaná slova. Děti se do plnění úkolu pustily s nadšením, většinou se s tím popraly samy, někde byla znát pomoc rodičů. Výsledek je naprosto úžasný, příběhy jsou velmi nápadité a vtipné. Zde je ukázka alespoň některých z nich.
Pohádka o Vydře Vysoké (Lucka Hessingová)
Byla jednou jedna Vydra Vysoká ,která bydlela ve vyhozeném vynálezu vynálezce pana Výra. Jednou šla na procházku do Vysokého Mýta do lesa. A tam potkala vystrašeného pana Slimáka. Pan Slimák se bál velké vyžle, která stála u nedalekého rybníčka. Byla to paní Židličková s paní Vykutálenou. Obě dvě se štítí slimáků a chtěli pana Slimáka zašlápnout. Vydra Vysoká si řekla: ,,Musím mu pomoct!“ A tak šla paní Židličkovou a paní Vykutálenou vystrašit. Vyla na plné kolo, až se ty dvě vyžle vylekaly a výskaly a srandovně povykovaly a odběhly pryč. Pan Slimák konečně přestal s nekonečným vzlykáním a vyběhnul s radostí ke svému rybníčku. Zde stála vydra, která žvýkala žvýkačku s příchutí vyhořelé výhně. Vydra mu také nabídla. A pana Slimáka to zbavilo všech otravných cavyků. Vydra mu řekla:,, Víte co? Nebudeme si vykat, ale tykat!“ A možná tu žvýkačku žvýkají dodnes.
 
Pohádka na S (Míša Šefránková)
 
Byl jednou jeden král a měl syna. Ten pořád jedl, ale měl  pocit, že pořád není sytý. Sypal do sebe jídlo, až to syčelo. Říkali mu nenasytný sysel. Občas to zapil, aby mu nevyschlo v krku. Jestli bylo venku hezky nebo sychravo, to mu bylo jedno.
 
Jednou se v něm natlačil plyn, že z něj začal tryskat. Vylétl z okna a už ho nikdy nikdo neviděl. I starý sýček se divil, jak rychle letěl.
 
Pohádka na V (Matyáš Kula)
 
Byla jednou jedna vydra, která měla za kamaráda výra. Jednou šli spát pod stan, ale v noci vyli vlci. Ráno výr řekl, že vydra je vyžle, pak se ale vydra postavila na dvě nohy a výr řekl: "Ty jsi ale vysoká!" Vydra byla unavená a řekla, že si musí na vlky zvyknout. Výr vyletěl na strom a začal povykovat a výskat - vlci totiž utíkali do vedlejšího lesa.
 
Pohádka na P (Terezka Lišková)
 
Byla jedna princezna Lída a ta byla velmi pyšná. Při procházce po parku si vůbec nevšimla zvířátek, která byla v parku také. Nevšimla si netopýra visícího na větvi, slepýše plazícího se v trávě, ani včelky sbírající pyl na rosou se třpytících květinách. Jednou tam potkala chasníka nesoucího velký pytel a s ním klopýtajícího koně s bolavým kopytem. Kůň se ohnul a pyskem si odtrhl trs pýru a začal jej žvýkat. Chasník promluvil a řekl princezně, že za svou pýchu bude pykat. Ta se začala čepýřit. Pak si vše uvědomila, zpytovala svědomí a pýřila se. Snad se i polepšila. Ale to už se nedozvíme.
 
Pohádka na M (Tom Matoušek)
 
Byla jedna myška a hlemýžď. Vyšli si na procházku na mýtinu . Přemýšleli, kudy půjdou ? Na cestě poletovalo chmýří a hmyz. Půjdeme raději do města Litomyšl. Ale zmýlili se a došli až k řece. Myška řekla: „Umyju si tlapky.“ Potom našli chaloupku . Hlemýžď říká:„Asi ji někdo zamyká.“ Našli klíč pod rohožkou a tak se tam zabydleli . Konec
 
Pohádka na V (Honzík Chromych)
 
Byla jednou jedna vydra a ta měla kamaráda výra. Jednou potkali vlka a ten hodně vyl. Ale vydře se to nelíbilo, jak vyje. A tak si museli zvyknout, že vlk bude často výt. Jednoho dne byla taková výheň, že se vlk schoval ve vysokém lese a vydra se schovala do rybníka u lesa.Vydrýskovo dobrodružství (Jára Tvrdík)
 
Byl jednou jeden Vydrýsek ,který byl zvědavý. Jednoho krásného dne se zeptal maminky Vydry, jestli by mohl jít ven. Maminka mu řekla, že   může. Tak Vydrýsek šel ven a maminka mu udělala s sebou svačinu , ale zapomněla mu tu svačinu dát. Tak honem vyběhla ven a Vydrýsek svačinu dostal. A teď začne Vydrýskovo dobrodružství . Vydrýsek si radostně výskal na své cestě za dobrodružstvím. Potkal pana výra. A pan Výr se ptá: „Vydrýsku, copak tu děláš?“ A Vydrýsek odpoví: „Stavím vysoký hrad.“ Pan Výr odešel. Když Vydrýsek dostavil hrad, tak ulovil ještě 2 ryby a pak se vydal domů. Vydrýsek chtěl mamince vyprávět tolik věcí , ale to si povíme příště u druhé časti Vydrýskova dobrodružství. Konec!
 
Pohádka na Z (Terezka Bílková)
 
Byl jednou jeden kluk a ten se jmenoval Adam. Adam musel brzy vstávat, protože musel do školy. Po škole měl doučování anglického jazyka. Potom šel domů a hrál si na pilota, nazýval se velkým Adamem. Adama tatínek pracoval blízko Ruzyně. Adama maminka byla paní učitelka. A Adam se těšil, až bude velký.

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |