ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

           knihaJak už víte, třída 9.B během září pracovala na projektu street artového graffiti - šablonového sprejování. Po dlouhých přípravách se 1.října zrodilo velké plátno, které nám teď zkrášluje chodbu na 2.stupni. Ale to nebylo vše! Vystavili jsme si i šablony, které jsme používali, a kromě velkého plátna vznikly ještě originální obrázky jednotlivých zvířat, které jsme věnovali žákům 2.C. S touhle třídou jsme začali spolupracovat už vloni a bylo to moc fajn, tak jsme si řekli, že na loňské křížové čtení (osmička četla prvňákům a naopak, ale teď už jsou to deváťáci a druháci! :-)...) navážeme výtvarným počinem. Byli jsme opravdu zvědaví, jak se obrázky líbily, ale hlavně, co v dětech vyvolaly za nápady. Druháčci k našim zvířátkům vymysleli příběhy! Jejich krásným pohádkám jsme se nestačili divit :-).

            A teď, když už máme jejich pohádky v ruce, tak jsme se pustili do velké editorské knižní práce. Oba deváté ročníky zpracují texty a předlohy do knihy, kterou pro druháky vytiskneme. Deváťáci si tak vyzkouší roli redaktorů, korektorů, editorů, grafiků a uvidí a na vlastní kůži si vyzkouší, jak dlouhá a složitá je cesta textu od napsání k vydání. 

            Žáci 9.A mají za úkol zpracovat medailonky jednotlivých malých autorů (fotky ze vzájemného povídání a rozhovorů mezi devítkou a druháky můžete vidět ve fotogalerii) a žáci 9.B pak pracují na jednotlivých textech malých druháků, připravují ilustrace a vytváří celkovou podobu knihy. Držte nám (jim) palce, aby se výsledné dílo druhákům líbilo! :-)

PCH   

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |