ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

ZUNTOVI A PRAPREDEKV pátek 7.12. všem žákům na druhém stupni naší školy potomci Václava Františka Suka přišli představit literární soutěž, ve které budeme hlasovat o nejlepší a nejzajímavější knize pro děti a mládež. Anketa se jmenuje SUK – Čteme všichni, více o ní najdete zde: ZDE.

Prapradědeček naší paní učitelky Kláry Zuntové a pradědeček našeho pana učitele Tomáše Zunta byl středoškolský profesor, redaktor, spisovatel a kritik v oboru dětské literatury, překladatel z francouzštiny, jeden ze zakládajících členů Společnosti přátel literatury pro mládež. Založil Sukovu knihovnu, která sbírala a střádala literaturu pro děti a mládež. Tato jeho knihovna posléze přešla pod větší pedagogickou knihovnu a dnes je součástí Národního pedagogického muzeu a knihovny J. A. Komenského, které spolupořádají zmíněnou soutěž. 

 

Dozvěděli jsme se také několik zajímavostí ze života pana Suka, mimo jiné jsme mohli obdivovat krásný obrázek malíře Kašpara, který ilustroval Babičku Boženy Němcové, barevně kolorovaná kresba vznikla v roce 1925 a patří k jedněm z nejznámějších a k nejkrásnějším ilustracím Babičky. 

Nabízíme vám možnost zúčastnit se a také hlasovat v této soutěži a navázat na odkaz zajímavého, pracovitého a úspěšného muže, jehož dva potomci působí na naší škole v pedagogickém sboru . 

Díky za váš hlas a za to, že čtete!

PCH

Cena za literaturu pro děti a mládež „Suk – čteme všichni“ za rok 2021 na podporu čtenářské gramotnosti

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského vyhlašuje 29. ročník Ceny za literaturu pro děti a mládež „Suk – čteme všichni“ na podporu čtenářské gramotnosti.

Cílem Ceny je ocenit hodnotná literární díla, vydaná v roce 2020 pro děti a mládež, a mimořádné počiny školních knihoven. Cena upozorňuje pedagogickou a ostatní veřejnost na nové tituly v této oblasti literatury a zároveň odráží čtenářské preference dětí.

Cena se vyhlašuje v těchto kategoriích:

  • Cena dětí v Anketě „Suk – čteme všichni“
  • Cena učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství
  • Počin školních knihoven

Cena dětí je udělována na základě ankety, v níž hlasují sami dětští čtenáři. Hlasování probíhá ode dne vyhlášení do 28. února 2022 včetně.

Hlasovat v rámci ankety je možno elektronicky
či prostřednictvím tištěných hlasovacích lístků:

Cena učitelů je udělována na základě hlasování odborné poroty učitelů o knihách českých autorů, které vyšly v prvním vydání v kalendářním roce, za který je ocenění udělováno.

Uzávěrka zasílání přihlášek do kategorie Počin školních knihoven je do 31. 1. 2022 včetně. Školy přihlašují své projekty prostřednictvím přihlášky:

  • Přihláška ke stažení zde
  • Přihlásit se můžete elektronicky zde

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |