04b6d302 8062 44d2 88c0 ec648453a62aPo deštivé noci nastalo konečně dlouho očekávané pondělní ráno a 2., 3. a 4.A vyrazily na školu v přírodě do hotelu Grádl v Železné Rudě. 

Počasí nám zatím přeje, takže jsme hned využili úžasné dětské i fotbalové hřiště, kde jsme se po dlouhé cestě autobusem pořádně protáhli. A potom hurá na první výpravu za dobrodružstvím!

 

Nádhernou šumavskou přírodou jsme sestoupili až k Environmentálnímu centru v Železné Rudě. Interaktivní formou jsme se tu seznámili s přírodními zajímavostmi a pozoruhodnostmi této překrásné krajiny. Kolik rostlin a zvířat jsme poznali a mohli užasnout nad jejich jedinečností! A potom přišla řada na ty, kteří jsou laděni spíše technicky… Navštívili jsme totiž muzeum historických motocyklů, ve kterém jsou vystavována i starodávná jízdní kola a automobily. Tady si užili hlavně kluci J

A na závěr ještě sportovní soutěže družstev ve večerních slunečních paprscích.

A ještě informace pro starostlivé maminky: Jídlo všem chutnalo! Na oběd byla šumavská čočková polévka a vepřové na paprice s těstovinami a k večeři vynikající buřtguláš. Většina z nás si i několikrát přidala! První den se jednoznačně povedl!