mapa nemcka sxcKdyž se podíváte na mapu Evropy, Železnou Rudu najdete až úplně na hranici s Německem. A když jsme se dočasně ocitli tak blízko tohoto našeho sousedního státu, bylo by dobré se o něm taky něco dozvědět! A tak jsme na naší ŠvP vyhlásili „Německý den“.

V rámci dopolední výuky jsme si mimo jiné našli na internetu naši polohu a zakreslili do deníků nejen Železnou Rudu, ale i trasu, kterou jsme sem z domova přijeli.

I v kuchyni nám dnes vařili samá německá jídla – hamburská pečeně s bavorským houskovým knedlíkem přelitá krémovou omáčkou založenou na kořenové zelenině s kostičkami kyselé okurky a šunky slavila velký úspěch, stejně jako večerní eisensteinské buchtičky se šodó. Ale to hlavní, co nás v tento tematický den čekalo, byla cesta vláčkem Deutsche Bahn do Německa! Muzeum v Eisensteinu, které jsme měli předem objednané, bylo bohužel zavřené, ale náhradní program byl taky skvělý. Vyzkoušeli jsme, jaká mají v Německu dětská hřiště, a protože nám zbyly peníze na vstupné, navštívili jsme za ně cukrárnu!

A potom zas hurá vláčkem zpátky!

Po večeři nás čekala krátká hra o bonbóny a závěrečné ukončení školy v přírodě.

Německý den jsme zakončili samozřejmě pohádkou z pera nejslavnějších německých pohádkářů - bratří Grimmů - Rampelnik.

Zítra už se budeme od německé hranice zase vzdalovat zpět do vnitrozemí… Bylo tady krásně, ale všichni se už moc a moc těšíme domů!