Ve čtvrtek 6.10.2022 jsem se zúčastnili okresního finále v přespolní běhu ve sportovním areálu v Dobřichovicích, v kategoriích 8. až 9. tříd chlapců i dívek.

Ihned po příjezdu jsme dle sportovních uniforem některých našich soupeřů zjistili, že nás nejspíš nečeká nic jednoduchého. Chlapci běželi úsek měřící 3000 m, dívky 1500 m.

Oba závody byly rozběhnuty ve velkém tempu, v cíli jsme tedy byli plni očekávání, jak to asi dopadne.

Heroický výkon mezi děvčaty předvedla naše závodnice Kateřina Kolmanová, která s vypětím všech sil v cílové rovince uhájila třetí místo před dotírající soupeřkou a vybojovala tak první medaili pro naši školu. Celkové 9. místo dívek v takové konkurenci jistě zaslouží pochvalu.

Další velký úspěch poté přidali i naši chlapci. Po perfektním týmovém výkonu a součtu umístění všech čtyř našich závodníků získali celkové 2. místo a přidali tak do sbírky další cenný kov.