Jarn oknko ve vchoduK jarnímu období patří i oslavy Dne Země, který si v naší škole každoročněJarn oknko s kolem ve vchodu připomínáme úklidem odpadků v okolí naší školy. Také v pátek 21. dubna vyrazily jednotlivé třídy do blízkého i vzdálenějšího okolí na procházku. Spojilo se příjemné s užitečným a krásný sluneční den v rozkvetlé přírodě odměnil žáky, kteří pomohli zbavit kousek přírody a obytných ploch otravných odpadků. Několik tříd se sešlo v cukrárně u Sloupu, kde se všichni odměnili něčím dobrým.

Vzniklo i pár hezkých fotek s jarními motivy, které působí radostněji než povalující se papíry a plasty. Podívejte se na ně pod textem.

Při ranním příchodu do školy nás vítaly písně Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře – Chválím tě Země má a Jaro dělá pokusy a navodily atmosféru k programu badatelského pozorování klíčení rostlin v různých podmínkách, do kterého se zapojilo mnoho tříd. Zasévala se řeřicha a sázely se brambory, ředkvičky, papriky, řízky muškátů a další rostliny.

Před odchodem do terénu čekal žáky poznávací kvíz jarních rostlin a keřů. Mohli si ho vyplnit na prostranství před školou nebo v parku. V tajence vyšla vzácná rostlinka, která se v Čechách vyskytuje pouze na nedalekém Medníku – Kandík psí zub.