knihaJak přicházet s nápady, které by ostatní jen tak nenapadly? Jak svobodně tvořit a vidět barvy uprostřed šedi? Odpověď je sice jednoduchá, ale skrývá se za ní spousta dřiny – základem je poznání vlastní kreativity. A přesně o to jsme se dnes, v úterý 9.května, pokusili v obou šestých a sedmých třídách s panem Reném Nekudou. Cílem bylo napsat zajímavý příběh...a povedlo se! Výjimečný, neuvěřitelný, zvláštní, originální...

A kdo je René Nekuda? Autor, spisovatel, zábavný propagátor psaní, skvělý motivátor a člověk, který umí v každém z nás probudit spící fantazii a kreativitu. Co o něm řekli jiní?

„René Nekuda je pro mě českým synonymem pro výuku tvůrčího psaní. Občas se skutečně stane, že profesionál svou činností zviditelní svůj obor natolik, že vám jeho jméno vyskočí automaticky přímou asociací: ekonomie — Tomáš Sedláček, výživa — Margit Slimáková, tvůrčí psaní — René Nekuda! René toho udělal pro svůj obor hodně a doslova jím žije. Navíc je to člověk s nepopiratelnou morální integritou, vstřícný, nápomocný a otevřený novým věcem a postupům. Byl několikrát vzácným hostem na akcích, které jsme pořádali pro české freelancery, a byl jsem také u něj na kurzu. Vřele jeho služby doporučuji každému, kdo chce začít psát. A nejen to. Já už jsem toho v životě napsal spoustu (včetně dvou knih), ale i tak mi velice pomohlo podívat se na psaní Reného optikou.“

Robert Vlach
autor knižního bestselleru Na volné noze

PCH