logo nafilmFilm je fascinujícím uměleckým médiem, které přináší zážitky, emoce a příběhy na plátno. Abychom lépe porozuměli tomu, jak se s filmem pracuje, můžeme se vydat na nezapomenutelný výlet do filmového muzea NaFilm. Tato instituce nabízí interaktivní prostředí, kde návštěvníci mohou objevit tajemství filmového řemesla a zažít proces vzniku krátkého filmu. Se sedmými třídami jsme prošli  dobrodružství, které nám otevřelo oči do světa filmové tvorby.

Se sedmáky jsme se ponořili do světa animace. Zjistili jsme, jaké techniky jsou používány při vytváření animovaných postav a prostředí. Vyzkoušeli si animaci jednoduché postavičky na speciálních animačních stolech a sledovali, jak se jejich tvorba ožívá na obrazovce. Kreativita nemá hranic, a tak se můžete nechat inspirovat a vytvořit vlastní animaci.

Dalším zastavením byl zvuk. Zvuk je klíčovým prvkem ve filmovém světě. Zkusili jsme si synchronizovat zvuk s vizuálními prvky a vytvořili tak svůj vlastní zvukový design. Od experimentování s různými zvukovými efekty až po nahrávání dialogů, jsme se dozvěděli, jak důležitý je zvukový prvek pro posílení emocí a atmosféry ve filmu.