ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

divadloapekDivadlo V Dlouhé nás nalákalo na krásné představení Pohádkové nepohádky Josefa Čapka, v podání manželů Táborských. Kulturní zážitek jsme si moc užili a věnovali se mu i nadále ve škole.

Jak to asi vypadá ve Vzteklé Lhotě?

Jak to chodí ve Vzteklé Lhotě? Nikdo se tam nechová k sobě mile. Třeba Honzík ten pořád odmlouvá svým rodičům a nemá kamarády. Nebo taková Anička, tý se nikam chodit nechce. Anebo Pepík, ten se nesprchuje a ve školce mu říkají Pepík prasátko. A Karlík to je nezbeda, ten všechny provokuje. Lucinka je pořád na tabletu. ….. Filda

Ve Vzteklé Lhotě se všichni mračí. Všichni tam pořád spí a spí a pak se vzbudí a vztekle zařvou. ….. Fanda

Číst dál...

IMG 20231202 WA0028V sobotu 2. 12. se konaly v davelském parku tradiční vánoční trhy. Už od pátku hustě sněžilo, a tak se museli prodejci na sobotu pořádně nachystat. Děvčata ze 7. A nabízela krásné ruční výrobky a vydržela se svým stánkem až do úplného konce, za což jim patří velký obdiv. Na chvilku si ještě holky odskočily k školnímu altánku, kde se krátce před pátou hodinou rozezpíval smíšeny školní sbor našich žáků pod vedením paní učitelky Dovalové a za asistence paní učitelky Billové. Děti navodily vánoční atmosféru několika koledami a poté jsme společně odpočítali rozsvícení vánočního stromu. Čerstvě napadaný sníh tomu dodal to pravé kouzlo. Krásný advent všem.

Číst dál...

f1

Loňští deváťáci se po prázdninách se stali studenty středních škol a vkročili do nové etapy vzdělávání.  Jsme moc rádi, že na nás nezapomněli a během října a listopadu se do školy přišli podívat. Zavzpomínali, a hlavně se podělili o nové zkušenosti ze střední školy.

Nyní již neseděli v lavicích, ale stáli před ostatními žáky u tabule a vysvětlovali, jak to chodí na střední škole. Prozradili, v čem se jim změnil život, na co si museli zvyknout a jak si zorganizovat práci.

Přiblížili nám obory, které si vybrali, a zpětně se ohlíželi i na přijímací zkoušky a své vlastní přípravy. Varovali letošní deváťáky před chybami, jichž se třeba sami dopouštěli, doporučovali strategie k úspěšnému složení zkoušek.

Děkujeme všem za přiblížení oborů a škol a přejeme úspěchy ve studiu.

Již jsme se setkali s obory: Ekonomické lyceum, automechanik, obchodník, cukrář, veřejnosprávní činnost, pedagogické lyceum, gymnázium, grafický design.

 

 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |