ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Milí davelští,

podzimní měsíce byly ve škole plné radostného setkávání se a společného učení.

Po dlouhých měsících, kdy jsme se vídali jen na monitorech a vzdělávali se na dálku, jsme se zas učili být spolu ve škole. Nebylo to úplně jednoduché – mnoho školních návyků děti zapomněly, leckdo ztratil své obvyklé pracovní tempo a přeci jen, společný pobyt v jedné třídě se všemi spolužáky byla změna oproti soukromí dětských pokojíčků.

V září jsme se tedy znovu učili pracovat v týmu, respektovat se a postupně jsme se dostávali do obvyklého pracovního tempa. A povedlo se.

Číst dál...

Milí davelští,

nový školní rok jsme zahájili s úsměvem společně se všemi našimi 460 žáky. Společně s panem starostou Mgr. Jiřím Prokůpkem jsme přivítali ve slavnostně nazdobených třídách 50 prvňáčků.

A co nového jsme pro děti ve škole připravili?

Tradičně jsme letní měsíce využili k údržbě školních prostor – malovali jsme, čistili podlahy, opravovali a dokupovali školní nábytek, vylepšili dekorace a upravili jsme také školní dvůr.

Do našeho školního vzdělávacího programu jsme zařadili výuku španělštiny. Prvními studenty tohoto krásného románského jazyka se stalo 16 žáků sedmých tříd.

Číst dál...

skola dumNové projekty v davelské škole

Financí není ve škole nikdy dost a tak se snažíme hledat a získávat další zdroje peněz pro rozvoj naší školy. Navázali jsme na úspěšný projekt Podpora a rozvoj žáků a učitelů Základní školy Davle I, který v rámci operačního programu Výzkum - vývoj - vzdělávání, spolufinancuje Evropská unie.

Pro roky 2019-2020 jsme získali částku 1 673 346 Kč. Mezi klíčové aktivity, které ze získaných zdrojů budeme financovat, patří činnost školního psychologa, školních asistentů, školení pro pedagogické pracovníky školy, využití moderních technologií ve vzdělávání, realizace projektových dnů jak ve škole, tak ve školní družině a také vzdělávací exkurze.

V červnu 2019 se nám podařilo získat dalších 93 340 Kč od nadace O2 na projekt Chytrá škola. Cílem projektu je podpořit osvětu a vzdělávací aktivity v oblasti bezpečí na internetu, digitální gramotnosti a zavádění technologií do výuky. Ze získaných peněz zajistíme pro naše žáky sérii přednášek, pořadů a obohacených výukových hodin s prvky mediální výchovy a bezpečného pohybu ve virtuálním světě.

O realizaci konkrétních projektových aktivit průběžně informujeme na webových stránkách naší školy www.zs-davle.cz

Číst dál...

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |