Davelská základní škola klade důraz na všestranný tělesný rozvoj svých žáků. Od září 2013 jsme od 1. třídy zavedli třetí povinnou hodinu tělocviku. Kromě povinných vyučovacích hodin tělesné výchovy mají žáci možnost docházet do mnoha sportovních odpoledních kroužků. Mezi ty oblíbené patří Povltavská fotbalová akademie, Florbalový oddíl Davle, Judo club Davle, gymnastika, sportovní aerobic, dětská joga, atletika a tenisový oddíl.

Škola má v užívání jednu menší tělocvičnu, která je využívána zejména k výuce gymnastiky, zdravotnímu cvičení a k tréninku kontaktních sportů.
Městys Davle umožňuje škole v době vyučování bezplatně využívat sportovní halu, která je v jeho majetku a správě. Sportovní halu využíváme zejména pro týmové hry. Za příznivého počasí má škola možnost využívat i venkovní hřiště TJ Slavoj Davle, zejména pro týmové sporty a atletiku.

Dlouhodobě se účastníme Školní sportovní ligy, kde si v konkurenci škol celého Středočeského kraje držíme stabilní bronzovou příčku. A míříme výš!
S dětmi často chodíme na výlety a procházky do našeho krásného okolí, ať už je to měchenický les nebo Zahořanské údolí či Medník. Je pro nás důležité, aby naši žáci znali místa, kde žijí a utvářeli si tak vztah k regionu, který má opravdu co nabídnout.